Skip to content

آزمون زبان PTE Core یا سایر آزمون ها برای مهاجرت به کانادا

مقایسه PTE Core با سایر آزمون های زبان پذیرفته شده IRCC

آزمون زبان PTE Core یا سایر آزمون ها برای مهاجرت به کانادا

در تاریخ 30 ژانویه، سازمان مهاجرت و پناهندگی کانادا (IRCC) اعلام کرد که از این پس برای تمامی برنامه های مهاجرتی که نیاز به آزمون زبان دارند، به استثنای برنامه دانشجویی مستقیم، آزمون هسته انگلیسی پیرسون (PTE) قابل قبول است. PTE Core سومین گزینه برای آزمون زبان انگلیسی است که داوطلبان می توانند برای اقامت دائم برنامه دو مورد دیگر، آزمون عمومی CELPIP (انگلیسی) و آموزش عمومی آیلتس (انگلیسی).

دو آزمون زبان دیگر نیز وجود دارد که داوطلبان می‌توانند از آنها برای به دست آوردن معیار زبان کانادایی (CLB) خود استفاده کنند. ) نمره در فرانسه. اینها TEF Canada: Test d’évaluation de français و TCF Canada : Test de connaissance du français. همه آزمون‌های زبان پذیرفته‌شده از سیستم امتیازدهی متفاوتی استفاده می‌کنند که نمره‌ای معادل CLB ایجاد می‌کند.

 

چه کسانی واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستند؟

معیار زبان کانادایی چیست؟

CLB یک آزمون زبان است که پناهندگان مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) برای ارزیابی توانایی های زبانی داوطلبان استفاده میکنند. در برنامه های مهاجرت کارگران ماهر این شامل مواردی است که توسط Express Entry، برنامه نامزدهای استانی (PNP) و سایر برنامه های کارگران ماهر مانند Atlantic برنامه مهاجرت (AIP). نمره CLB از طریق توانایی های خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن داوطلب به زبان انگلیسی یا فرانسوی ارزیابی می شود. حداقل نمره CLB که یک نامزد برای واجد شرایط شدن برای مهاجرت به کانادا نیاز دارد در بین برنامه ها متفاوت است.

آزمون زبان

چگونه سه آزمون زبان انگلیسی با هم مقایسه می شوند؟

PTE Core

آزمون انگلیسی (هسته ای) که به تازگی پذیرفته شده است شامل سه ماژول اصلی است: صحبت کردن و نوشتن، خواندن و گوش دادن و کاملاً با فناوری نمره گذاری مشخص شده است، به این معنی که هیچ تعاملی با یک ممتحن انسانی وجود ندارد. آزمون ها در مقیاس 0-90 نمره گذاری می شوند که 90 بالاترین امتیاز ممکن است. CLB 7 با نمره PTE در محدوده 60-68 برای خواندن، 69-78 برای نوشتن، 60-70 در گوش دادن و 68-75 در صحبت کردن مطابقت دارد.

How PTE scores compare to CLB scores

نمرات PTE (Core) چگونه با نمرات CLB مقایسه می شود؟

تکمیل آزمون زبان تقریباً دو ساعت طول می کشد و در بیش از 475 مکان در سراسر جهان بر روی رایانه انجام می شود. هزینه آن تقریباً 340 CAD است.

CELPIP

برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادا (CELPIP) امتیازهایی را در چهار دسته ارائه می‌کند که از نظر عددی با سطوح معیار CLB IRCC همسو می‌شوند و تبدیل امتیاز را ساده می‌کند.

How CELPIP scores compare to CLB scores

نمرات CELPIP چگونه با نمرات CLB مقایسه می شود؟

تکمیل این آزمون زبان تقریباً سه ساعت طول میکشد و هزینه آن معمولاً 300 دلار کانادا است. مراکز آزمایش در 23 کشور در سراسر جهان وجود دارد.

آیلتس

How IELTS scores compare to CLB scores

نمرات آیلتس چگونه با نمرات CLB مقایسه می شود؟

تکمیل آزمون زبان آیلتس تقریباً دو ساعت و 45 دقیقه طول می کشد و آزمون در یک روز انجام می شود. مانند CELPIP، هزینه به طور کلی حدود 300 دلار کانادا است. داوطلبان می توانند آزمون زبان را روی رایانه یا کاغذ تکمیل کنند.

CLB برای اکسپرس اینتری

سه برنامه مهاجرت اقتصادی تحت سیستم مدیریت برنامه اکسپرس اینتری قرار دارند: برنامه کارگران ماهر فدرال، برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)، و کلاس تجربه کانادا (CEC). کانادا انتظار دارد در سال 2024 ،110770 داوطلب اکسپرس اینتری را بپذیرد و این تعداد در هر دو سال 2025 به 117500 خواهد رسید. کاندیداها در هر سه برنامه برای واجد شرایط بودن برای ورود سریع به حداقل نمره CLB نیاز دارند، اما برای هر برنامه کمی متفاوت است. نامزدهای FSWP باید حداقل CLB 7 در هر یک از چهار دسته داشته باشند.

کسانی که در CEC هستند نیز به CLB 7 نیاز دارند، اما فقط در صورتی که شغل آنها تحت طبقه‌بندی مشاغل ملی (NOC) باشد. TEER 0 یا 1. اگر NOC TEER نامزد CEC 2-3 باشد، باید حداقل CLB 5 داشته باشد.

داوطلبانی که برای اکسپرس اینتری از طریق FSTP درخواست می‌کنند، حداقل سطح CLB 5 برای صحبت کردن و شنیدن، و سطح 4 برای خواندن و نوشتن نیاز دارند.

بر گرفته از اداره مهاجرت کانادا

edited new pic موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور
محمدرضا حدیدی مدیریت موسسه مهاجرتی رستاگستر

محمدرضا حدیدی دانش آموخته حقوق بین‌الملل و فارغ التحصیل مهاجرت از تورنتو کانادا و مدیر عامل موسسه رستاگستر دادور آماده ارایه بهترین روند های مهاجرتی با کمترین ریسک ممکن می باشد

برچسب ها : celpip

مشاوره رایگان مهاجرتی

برای مشاوره رایگان با کلیک بر روی دکمه فرم مشاوره ، فرم را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم مشاوره رایگان

مشاوره اقامت دائم کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت دائم کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت دائم کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

مشاوره اقامت موقت کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت موقت کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت موقت کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

پربازدیدترین اخبار مهاجرتی