Skip to content

سرمایه گذاری در کانادا و اروپا

تحصیل در کانادا و اروپا

تحصیل در کانادا

امروزه تحصیل در کانادا، یکی از بهترین مقاصد جهت دریافت اقامت تحصیلی کانادا و بهره مندی از مزایای بیشمار زندگی در کانادا شناخته می‌شود. کشور کانادا با دارا بودن برترین دانشگاه های جهان هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی را از سراسر جهان به سوی خود جذب می‌کند.دانشگاه هایی که با بالاترین سطح علمی و کمترین هزینه تحصیل نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان توانسته با دانشگاه‌های معتبر ایالات متحده آمریکا رقابت کند. مهاجر پذیری و چند فرهنگی بودن کانادا از یک‌سو، نرخ بیکاری پایین و وجود فرصت های شغلی بسیاری از سوی دیگر این کشور را به یکی از جذاب ترین کشورها جهت مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است. مزایای فراوان تحصیل در کانادا بورسیه های تحصیلی متنوع ، اجازه کار همزمان با تحصیل و تضمین آینده شغلی باعث شده تا دانشجویان بین المللی تحصیل در دانشگاههای معتبر این کشور را برگزیند و از دریافت اقامت تحصیلی کانادا برخوردار شوند. دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های کانادا امکان دریافت ویزای همراه برای خانواده خود را دریافت می کنند ، می توانند از خدمات بهداشتی درمانی این کشور برخوردار شوند ، پس از اتمام تحصیلات اقامت دائمی کانادا را دریافت نمایند و به اشتغال در این کشور مشغول شوند. همه این مزایا و مزایای دیگر سبب شده تا این کشور به عنوان کشوری برای فرصتهای پژوهشی، علمی و کاری شناخته شود. ما در ادامه به شرح تحصیل در کانادا هم در مقطع دانش‌آموزی و هم در مقاطع دانشجویی خواهیم پرداخت و کالج ها و دانشگاه های معتبر این کشور و شرایط پذیرش آنها را بررسی خواهیم نمود. همچنین شما متقاضیان گرامی همواره با ارتباط با وکلای مجرب موسسه حقوقی رستا گستر می توانید از جزئیات بیشتر تحصیل در کانادا هزینه تحصیل در کانادا و شرایط ویزای تحصیلی کانادا مطلع شوید.

pexels gustavo fring 5621918 Medium موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور

تحصیل دانش آموزی در کانادا

یکی از روش های دریافت اقامت کانادا، برای خانواده های دارای فرزند و اقدام برای تحصیل در کانادا آن هم در مقطع دانش‌آموزی است. در این روش خانواده های واجد شرایط با در نظر گرفتن مدارک شغلی، مالی و ملکی خود و آخرین مدرک تحصیلی دانش آموز جهت دریافت ویزای تحصیلی اقدام به ارسال درخواست می نماید. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا خانواده باید به موضوعات مهمی از جمله هزینه ویزای تحصیلی کانادا،شرایط ویزای تحصیلی کانادا و استان و کالج مقصد توجه نماید. در حقیقت دریافت ویزای تحصیلی کانادا از طریق تحصیل دانش آموز در این کشور نیازمند دارا بودن مجموعه ای از شرایط و امتیازات فردی دانش آموز و خانواده است که تعیین کننده میزان شانس قبولی وی در کالج مقصد خواهد بود. ما در ادامه این مقاله به بررسی مدارس کالج ها و شرایط پذیرش این نهادها خواهیم پرداخت. اما شما متقاضیان گرامی می توانید با دریافت مشاوره از وکلای حقوقی رستا گستر بهترین مقصد و کالج متناسب با شرایط خود را انتخاب نمایید و جهت اقدام برای این امر به طور جامع راهنمایی شوید.

انواع مدارس و کالج ها در کشور کانادا

برای تحصیل در کانادا، در مقطع دانش آموزی ابتدا شما باید با انواع مدارس مانند مدارس دولتی و غیر دولتی آشنا شوید. در هر گروه شرایط و ضوابط متفاوتی جهت اخذ پذیرش وجود دارد. در حقیقت مدارس کانادا اعم از دولتی و غیردولتی به مهارت ها و شرایطی مانند سطح زبان دانش آموز، مقطع تحصیلی، زمان ورود به مدرسه، نمرات سال های گذشته، کالج یا دانشگاه هدف، سطح مالی، محل اسکان و یا حتی مذهب و جنسیت دانش آموز توجه ویژه‌ای دارند. در صورتی که دانش آموز به شرایط منحصر به فرد مدرسه خود نزدیک تر باشد، شانس بیشتری در دریافت پذیرش از سوی آن مدرسه خواهد داشت. مدت زمان انجام امور اداری جهت دریافت پذیرش و ثبت نام در مدارس دولتی به مدت یک سال و در مدارس غیردولتی یک هفته می باشد. مدارس دولتی در کانادا عموماً دارای امکانات بسیار زیادی هستند و به لحاظ آموزشی سطح مطلوب تری را دارا هستند. امکاناتی اعم از کتابخانه‌ها ، زمین های ورزش و آزمایشگاه‌های مجهز این امکان را به دانش آموز می دهند که خلاقیت های خود را شکوفا کرده و برای پذیرش در کالج آماده شود.

مرحله دیگری از تحصیل در کانادا، تحصیل در کالج ها هستند. کالج‌ها موسسات آموزشی کوچکی به شمار می‌آیند که تنوع رشته های تحصیلی کمتری نسبت به دانشگاه دارند و یک تا سه سال به طول می انجامند. در حقیقت کالج ها دوره‌ای میان مدرسه و دانشگاه هستند و به صورت دولتی و خصوصی فعالیت دارند. تحصیل در این کالج ها برابر با تحصیل در کانادا بوده و به دریافت ویزای کانادا و اقامت تحصیلی کانادا می انجامد. در کشور کانادا کالج های خصوصی و دولتی متعددی وجود دارند که هر کدام بر اساس استانداردهای ویژه و سطح علمی درجه‌بندی شده‌اند. ما در ادامه به معرفی و بررسی شرایط چند کالج مطرح و برتر این کشور خواهیم پرداخت.

کالج هنر و طراحی انتاریو (OCAD U)

یکی از معروف ترین و مطرح ترین کالج های کشور کانادا در حوزه هنر و طراحی کالج هنر و طراحی انتاریو میباشد. این کالج که در شهر تورنتو واقع است، از سال ۱۸۷۶ تاکنون هنرمندان برجسته زیادی را در خود پرورش داده است. حضور ۴۴۰۰ دانشجویی کارشناسی و ۳۲۰ دانشجوی دانشگاهی و رنکینگ ۷۵ کشوری و ۵۳۲۳ جهانی این کالج را به یکی از بزرگترین کالج های هنر و طراحی در کشور کانادا تبدیل کرده است.

شرایط قبولی در کالج هنر و طراحی انتاریو

مدارک مورد نیاز پذیرش: مدرک زبان، ترجمه مدرک پایان تحصیلات و ریزنمرات، ترجمه مدرک هویتی، انگیزه نامه، کپی پاسپورت، پورتفولیو (معمولا برای رشته های هنر و طراحی)، نمونه رایتینگ (برای دوره های بیان و هنرهای تجسمی و نقد محور)

مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش: (تافل اینترنتی ۸۴)،(آیلتس ۶.۵ حداقل نمره هر بخش ۶ ) ،(آزمون ۶۰CAEL)،( آزمون ۵۸PTE).

ددلاین پذیرش: دیپلم: توصیه اکید ابلای تا ۱ فوریه

 دوره های دانشگاهی: ۱ می.

شهریه تحصیلی تقریبی: دوره کارشناسی ۵۰۰۰ دلار در هر ترم.

 دوره های تحصیلات تکمیلی پنج و نیم تا ۶ هزار دلار در هر ترم.

 اقامت دانشجویی: به سبک خوابگاه ۵ هزار دلار در سال.

کالج اوکاناگان ( okanagan college)

کالج اوکاناگان، واقع در شهر کانادا با رنکینگ کشوری ۸۰ و جهانی ۵۷۷۲، یکی از برترین کالج های کشور کانادا به شمار می آید. این کالج که در سال ۱۹۶۳ تاسیس شده است، یک موسسه عمومی است که فارغ التحصیلان دوره متوسطه می‌توانند در صورت انطباق با شرایط آن در این کالج به تحصیل بپردازند.

 شرایط قبولی در کالج اوکاناگان

مدارک مورد نیاز پذیرش:مدرک زبان، ترجمه مدرک پایان تحصیلات و ریزنمرات، ترجمه مدارک هویتی، کپی پاسپورت.

مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش:

 تافل اینترنتی ۷۹

 تافل کاغذی ۲۱۳

تافل کاغذی۵۵۰

 آیلتس ۶ و نیم حداقل نمره هر بخش۶

 آزمون ۷۰CAEL

آزمون ۵۸PTE

ددلاین پذیرش: ترم پاییز: ژوئن بهترین زمان فوریه یا مارس.

 ترم زمستان: اکتبر بهترین زمان جولای یا آگوست.

شهریه تحصیلی: اکثر دوره ها هشت و نیم تا ۹ هزار دلار.

اقامت دانشجویی ۴۴۰۰ یا ۵۴۰۰ دلار در سال.

کالج سنتنیال تورنتو (Centennial college)

کالج سنتنیال، یکی از مطرح ترین کالج های کانادا واقع در شهر تورنتو است و یکی از پردیس های موسسه علمی واردن وود به شمار می آید. این کالج با دارا بودن ۲۵ هزار دانشجو رنگینگ ۷۸ کشوری و ۵۶۳۷ جهانی را به خود اختصاص داده است.

شرایط قبولی در کالج سنتنیال

مدارک مورد نیاز مدرک زبان ترجمه تمامی مدارکی که برای پذیرش دوره ها نیاز است مانند پیش نیازها پرتفولیو انگیزه نامه یا نمونه رایتینگ ترجمه مدارک هویتی کپی پاسپورت

مدارک زبان مورد نیاز برای پذیرش :

تافل اینترنتی ۸۰ الی۸۴

تافل کاغذی ۵۵۰ تا ۵۷۰

 آیلتس ۶ تا ۶.۵

آزمون CAEL

 آزمون MELAB

آزمون PTE

ددلاین پذیرش : توصیه ی مسئولان پذیرش تا فوریه.

شهریه تحصیلی تقریبی: اکثر دوره ها ۷.۵ تا ۹ هزار دلار در سال.

اقامت دانشجویی: ۳۷۵ تا ۹۰۰ دلار در ماه.

کالج جورج براون کانادا

کالج جورج براون که بر اساس سیاست مدار و ناشر روزنامه اسکاتلندی نامگذاری شده است، یکی دیگر از کالج های مطرح کاناداست.این کالج با ۳۱ هزار و ۳۲۸ نفر دانشجوی تمام وقت و سی هزار و ۱۲۲ دانشجوی پاره وقت، رنکینگ ۸۱ کشوری و ۶۳۳۵ جهانی را به خود اختصاص داده است.

 

شرایط قبولی در کالج جورج براون

مدارک مورد نیاز برای پذیرش:

مدرک زبان، ترجمه مدرک پایان تحصیلات و ریز نمرات، تمامی مدارک که برای پذیرش دوره ها نیاز است مانند پیش نیازها،پرتفولیو، انگیزه نامه یا نمونه رایتینگ، ترجمه مدارک هویتی و کپی پاسپورت.

مدرک زبان:

تافل اینترنتی۸۰

حداقل نمره هر بخش ۲۰

آیلتس      ۶

حداقل نمره هر بخش ۵.۵

آزمون CAEL      ۶۰       

آزمون MELAB   ۸۰

آزمون PTE        ۵۴

pexels pixabay 261909 Medium موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور

تحصیل در دانشگاه های کانادا

تحصیل در دانشگاههای کانادا، روش دیگری برای دریافت اقامت تحصیلی کانادا است. کشور کانادا با دارا بودن چندین دانشگاه برتر جهان، یکی از بهترین مقاصد جهت تحصیل به شمار می‌آید. تحصیل در این دانشگاه فرصت های شغلی مناسب، امکانات رفاهی متعدد و اقامت تحصیلی کانادا را برای دانشجو به ارمغان خواهد آورد. در ادامه به بررسی و معرفی چند دانشگاه برتر کانادا به لحاظ کیفیت آموزشی علمی و تحصیلی خواهیم پرداخت.

دانشگاه های تورنتو کانادا

در شهر تورنتو، دانشگاه‌های معتبر فراوانی وجود دارد که به لحاظ رنگینگ جهانی و کشوری جایگاه بسیار خوب و قابل قبولی را به خود اختصاص داده‌اند. تورنتو با آب و هوای مناسب و جمعیت زیاد در دل خود بهترین دانشگاه کشور کانادا یعنی دانشگاه تورنتو را جای داده است. دانشگاه تورنتو با رتبه یک کشوری و رتبه دو جهانی، دانشگاه یورک با رتبه ۲۲ کشوری و ۵۶ جهانی، دانشگاه رایرسون با رتبه ۲۶ کشوری و رتبه ۸۱۱ جهانی در این شهر واقع شده اند.

دانشگاه های مونترال کانادا

شهر مونترال کانادا، میزبان چندین دانشگاه هنر معتبر در این کشور می باشد.زبان رایج مردم این کشور فرانسوی است و شهری شاد برای دانشجویان شناخته می شود. در تمام طول سال فستیوال های گوناگونی برگزار می شود و به لحاظ تفریحات دانشجویی شهر مفرحی به حساب می آید. دانشگاه مک گیل با رتبه ۲۰ کشوری و ۳۱ جهانی، دانشگاه مونترال، دانشگاه پلی‌تکنیک مونترال، دانشگاه فناوری عالی، دانشگاه کبک و دانشگاه کنکوردیا همگی در این شهر قرار دارند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا، یک دانشگاه عمومی و تحقیقاتی است که با سه پردیس در سه نقطه ی نزدیکی ونکوور، در شهر کلوبا و در بریتیش کلمبیا واقع شده اند. این دانشگاه که در سال ۱۹۸۰ تاسیس شده، به عنوان قدیمی ترین دانشگاه شهر بریتیش کلمبیا شناخته می‌شود و رنگینگ سوم کشوری را به خود اختصاص داده است. و به زبان انگلیسی فعالیت می‌کند. این دانشگاه با سالها فعالیت علمی در سطوح بالا، توانسته افراد برجسته زیادی از جمله جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا و چندین نخست وزیر پیشین این کشور را در خود پرورش دهد.

 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه بریتیش کلمبیا

مدارک و اطلاعات هویتی

فهرست و توضیحاتی از دستاوردها، فعالیت ها وضعیت استخدام و شغل دانشجو و شغل تابستانه دانشجویی آن

وضعیت شخصی

مقالات ضمیمه کلمبیا

مقالات انگیزه نامه کلمبیا

 نسخه رونوشت مدارک دبیرستان

توصیه نامه مشاوره (وکیل) مدرسه و گزارش مدرسه

حداقل نمره GPA با میانگین نمره ۸ از ۱۰

هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی:  ۵۸ هزار و ۸۰۰ دلار کانادا شرایط بالا با توجه به پردیس و مقصد و یا رشته فرد می تواند متفاوت باشد.

pexels kelly 2881370 Medium موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور

 

تحصیل در آمریکا

امروزی تحصیل در آمریکا، یکی از اهداف جذاب برای دانشجویان بین المللی جهت دریافت اقامت تحصیلی آمریکا به حساب می‌آید. تحصیل در دانشگاه های آمریکا این امکان را به دانشجویان میده، تا طبق آخرین و معتبر ترین متد آموزشی و معتبر ترین سطح علمی به تحصیل بپردازند. اما سیاست‌های سه سال گذشته میان ایران و آمریکا باعث شده تا دانشجویان ایرانی نسبت به دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نگران شوند. درست است که شرایط ویزای تحصیلی آمریکا تا حدود زیادی با محدودیت مواجه شده اما هنوز امکان پذیر است.

 همانطور که از کشور آمریکا انتظار می رود، این کشور دارای برترین دانشگاه های جهانی است و توانسته رنکینگ اول جهانی را به خود اختصاص دهد. هرساله نخبگان زیادی از این دانشگاه ها فارغ التحصیل می شوند و می توانند با یک دورنمای مطمئن در رشته مورد نظر خود به اشتغال مشغول شوند و درآمد بالایی کسب کنند. در ادامه این مقاله، ما به معرفی و بررسی چند دانشگاه مطرح و معتبر کشور آمریکا خواهیم پرداخت. شما متقاضیان گرامی می توانید با دریافت مشاوره از وکلای حقوقی موسسه رستا گستر جهت اطلاع از جزئیات و اخذ پذیرش از این دانشگاه ها در ارتباط باشید.

pexels emily ranquist 1205651 Medium موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد، یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که در سال ۱۶۳۶،  در ایالات ماساچوسا و در شهر کمبریج تاسیس شده است و به نام اولین خیر سازنده آن جان هاروارد نامگذاری شده است. این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در آمریکا و اولین دانشگاه میان دانشگاه‌های معتبر جهان شناخته می‌شود. این دانشگاه با دارا بودن ۱۱ واحد آکادمیک اصلی شامل ۱۰ دانشکده و موسسه تحصیلات پیشرفته رادکلیف، به همراه پردیس های مختلف متمرکز در بوستون، لقب معتبر ترین دانشگاه جهان را از آن خود کرده است. دانشجویان در این دانشگاه می توانند از دریافت حمایت مالی با بورسیه های بالای این دانشگاه بهره مند شوند و پس از گذراندن تحصیلات خود مدرک مورد قبول کارفرمایان جهانی را کسب نمایند و از آینده کاری بی نظیر برخوردار شوند . فارغ التحصیلان در این رشته می توانند پس از پایان تحصیلات خود اقامت دائم آمریکا را دریافت نمایند و به عنوان شهروند آمریکا شناخته شوند.

شرایط پذیرش از دانشگاه هاروارد آمریکا:

برای پذیرش در دانشگاه هاروارد، متقاضی دوره کارشناسی باید از آزمون های ایالات متحده آمریکا یعنی SAT یا ACT سربلند بیرون بیاید از سوی دیگر، متقاضی باید دارای مدرک دیپلم متوسطه یا معدل کل ۴.۱۸  دهم یا سطح نمرات ای باشد. از دیگر مدارک مهم و ضروری برای دریافت پذیرش این دانشگاه مدرک زبان انگلیسی معتبر( تافل ۱۰۰ ،آیلتس ،۷ آزمون پیرسون زبان انگلیسی ۷) است. یکی از مهمترین شرایط برای دریافت پذیرش از این دانشگاه مهلت ثبت‌نام در این دانشگاه است طبق آخرین اعلام خود دانشگاه مهلت ثبت نام برای سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ تاریخ ۱ نوامبر و ۱ ژانویه می باشد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه هاروارد:

 دانشگاه هاروارد، بدون در نظر گرفتن شرایط مالی خانواده دانشجویان به دانشجویان بورسیه تحصیلی اعطاء می‌کند. معمولاً بورسیه دریافتی از این دانشگاه سالانه حدود ۱۲ هزار دلار آمریکا می باشد.اما شهریه خالص دانشجویان بدون بورس امسال حدود ۴۶,۰۰۰ تا ۵۳ هزار دلار آمریکا است که بر اساس رشته دانشجویان می تواند متغیر باشد.

pexels zetong li 9792417 Medium موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است، که در ایالت کالیفرنیا و در نزدیکی شهر پالو آلتو قرار دارد. این دانشگاه با ۳۳۱۰ هکتار مساحت و ۱۷ هزار دانشجو، توانسته عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه ایالات متحده آمریکا را به خود اختصاص دهد. این دانشگاه که در سال ۱۸۸۵ تاسیس شده است، توانسته افراد برجسته زیادی مانند جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا، و بزرگان ایرانی چون سیمین دانشور، محمدرضا عارف و امید کردستانی را در طول تاریخ پرورش دهد. همه این موارد باعث شده تا دانشگاه استنفورد در رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان قرار گیرد.

شرایط پذیرش در دانشگاه استنفورد آمریکا:

برای دریافت پذیرش در دانشگاه استنفورد در دوره کارشناسی، فرد متقاضی باید از سابقه دبیرستانی خوبی برخوردار باشد و بتواند ریزنمرات خوبی را ارائه دهد. فرد متقاضی باید نتایج یکی از آزمون‌هایSAT و یا ACT را همراه با درخواست خود ارسال کند.همچنین برای اثبات سطح مهارت زبان انگلیسی، باید مدارک یکی از آزمون های معتبر( تافل ibt ۱۰۰، آیلتس ۷ ، آزمون PTA ) به دانشگاه ارائه شود. توصیه نامه مشاور مدرسه، نمرات آزمون ها، معدل سال قبل ،توصیه نامه از دو معلم مدرسه، نامه معرفی و گزارش تحصیلی از مدرسه ،مدارک هویتی معتبر ترجمه شده و امتحانACT از دیگر مدارک و شرایط مورد نیاز جهت دریافت پذیرش از این دانشگاه است.

هزینه تحصیل در دانشگاه استنفورد

هزینه تحصیل در آمریکا و دانشگاه استنفورد با توجه به مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متفاوت است. برای مثال هزینه تحصیل در دانشکده پزشکی استنفورد ۲۰۷۳۱ دلار و هزینه رشته های مهندسی ۱۹۲۰۰ دلار است.

pexels lina kivaka 5624158 Medium موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور

تحصیل در استرالیا

 تحصیل در استرالیا، یکی از روشهای اخذ اقامت تحصیلی استرالیا به شمار می آید. سیستم‌اموزشی ممتاز این کشور باعث شده است تا دانشجویان بین المللی زیادی هر ساله برای تحصیل در استرالیا اقدام کنند. این کشور با دارا بودن رتبه هشتم کیفیت آموزشی در دنیا ، شهر برتر دنیا برای تحصیلات، فرصت‌های شغلی بسیار، آینده کاری پس از تحصیل و فرصت‌های فراوان کار پاره وقت در هنگام تحصیل، یکی از بهترین گزینه‌ها برای دانشجویانی به شمار می‌آید که قصد ادامه تحصیل در یک کشور ممتاز را دارند. تحصیل در دانشگاه های استرالیا به لحاظ سطح کیفیت و اعتبار هم رده با دانشگاههای انگلیس و آمریکا بوده و رنکینگ جهانی بسیار خوبی را به خود اختصاص داده است. دانشگاههای گروه ۸، دانشگاه سیدنی و دانشگاه وسترن با داشتن رتبه ۸۹ دنیا از جمله دانشگاه مطرح در استرالیا می باشند.

دانشگاه گروه ۸ در استرالیا

دانشگاه گروه ۸، در استرالیا برای اولین بار در سال ۱۹۹۴ تشکیل شده‌اند، دفتر اصلی این دانشگاه‌ها در شهر کنبرا، در پایتخت ملی استرالیا واقع است. در حقیقت این دانشگاه‌ها مجموعه‌ای از ۸ دانشگاه استرالیای هستند که توانسته‌اند رتبه بندی علمی تحصیلی و آموزشی بالایی را به خود اختصاص دهند. این دانشگاه ها، درصد زیادی از بودجه تحقیقاتی استرالیا را دریافت می‌کنند، محققان زیادی را از سرتاسر جهان به استخدام درمی‌آورند و هرساله مقالات علمی متعددی را در جهان ارائه میدهند. دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملبورن، دانشگاه مو تاش، دانشگاه دانشگاه کوئیزلند، دانشگاه وسترن استرالیا و دانشگاه آدلاید از دانشگاههای این گروه می باشند. تحصیل در این دانشگاه چندان آسان نیست و نیازمند تلاش مداوم و بسیار دانشجویان و مدارک زبان، ریز نمرات دبیرستان در صورت تحصیل در دوره کارشناسی، مدرک کارشناسی از دانشگاه معتبر، شرایط سنی مناسب و …را خواستار است.  هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بر اساس رشته و دانشگاه پذیرفته شده بین ۵۰ تا ۱۲۰ هزار دلار متفاوت است.

pexels cristian salinas cisternas 7002240 Medium موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور

تحصیل در انگلستان

کشور انگلستان، با ۶۶ میلیون نفر جمعیت واقع در شبه جزیره بریتانیا، یکی از مقاصد جذاب برای دریافت اقامت تحصیلی و تحصیل به شمار می آید. این کشور که یکی از دارندگان برترین سیستم های آموزشی جهان است، بورسیه های تحصیلی متنوعی را به دانشجویان بین المللی اهدا می کند. همچنین کشور انگلستان  با وجود امکان اخذ ویزای همراه و امکان اجازه کار همسر و امکان کار حین تحصیل، گزینه مناسبی برای دانشجویانی است که قصد دریافت اقامت تحصیلی انگلستان برای خود و خانواده شان را دارند. تحصیل در دانشگاه های انگلستان به زبان انگلیسی انجام می پذیرد و مردم آن به لهجه بریتانیایی تکلم دارند. ویزاهای تحصیلی در کشور انگلستان در دو گروه و با دو رده سنی متفاوت به متقاضیان ارائه می شود دسته اول متقاضیانی که ۴ تا ۱۷ سال سن دارند، که مقصد آنها مدارس انگلیس است و child tier4 نام دارد. دسته دوم متقاضیان بالای ۱۷ سال هستند که تحت عنوان general tier 4 می تواند اقدام به دریافت ویزای تحصیلی انگلستان کنند. هزینه ویزای تحصیلی برای این دو گروه ۳۲۸ پوند می باشد. اما هر گروه کودک و عمومی باید توانایی ارائه تمکن مالی توسط خود و یا سرپرست خود را دارا باشند.

برای شروع تحصیل و گذراندن دوران تحصیلی خود باید قادر باشید که از دوره ها و برنامه های مختص به کشور انگلستان عبور کنید. دانش‌آموزانی که ۱۳ تا ۱۶ سال دارند می توانند با گذراندن دوره GCSE در دوره متوسط به ادامه تحصیل مشغول شوند. این دوره ها در خود کشور انگلستان برگزار می شود و در سایر کشورها معتبر است. در این دوره دانش آموزان از میان ده‌ها رشته، رشته متناسب با علایق خود را انتخاب می‌کند و معمولا ۴ درصد از موضوعات خاصی مانند دروس تجربه،علوم پایه و ریاضی را انتخاب می‌کنند . دانش آموزان پس از پایان این دوره باید یکی از دوره‌های Foundation یا A Level را انتخاب نمایند.

 

A level

 

یک دوره عمومی ۲ سال است، که افراد پس از گذراندن دوره متوسطه خود به این دوره آموزشی وارد می‌شوند.حداقل سن مورد نیاز برای این دوره ۱۶ سال است و دانش آموز باید در هر سال از دو سال این دوره ۴ تا ۵ درس را انتخاب کنند.در پایان این دو سال،از دانش آموزان یک آزمون جهت ورود به دانشگاه های انگلیس گرفته می شود، که نوعی این آزمون با توجه به دانشگاه مورد نظر دانش آموز متفاوت است‌

 

Foundation

دوره foundation یک دوره یک ساله است، که به صورت دو ترم برگزار می شود. یک ترم در ابتدای ماه مهر و ترم دیگر در ابتدای دی ماه. حداقل سن برای ورود به این دوره ۱۷ سال می باشد. دانش آموزان ایرانی جهت شرکت در این دوره باید مدرک دیپلم خود را دریافت نمایند. یعنی سه ساله دبیرستان خود را به اتمام رسانده باشند. مدرک مورد نیاز برای شروع این دوره آیلتس با نمره ای در حدود ۵ است. با گذراندن دوره فاندیشن شما میتوانید به تحصیل در ۷۰ دانشگاه انگلستان دستیابید.  همانطور که پیشتر گفته شد دانشگاه‌های کشور انگلستان از بالاترین سطوح کیفیت و اعتبار علمی برخوردار هستند و شهرت جهانی دارند . از مهمترین دانشگاه‌های این کشور می‌توان به دانشگاه‌های کمبریج با رتبه یک جهانی، دانشگاه آکسفورد با رتبه دو جهانی، دانشگاه سنت اندرو با رتبه ۳ جهانی و دانشگاه سریال کالج لندن با رتبه ۴ جهانی اشاره کرد.

دانشگاه کمبریج

 دانشگاه کمبریج که در سال ۱۲۳۱ تاسیس شده، یکی از برترین دانشگاه های انگلستان و در شهر کمبریج است که توسط هنری سوم اهدا گشته است. این دانشگاه با دارا بودن رتبه اول در میان دانشگاه های جهان تنها افراد بسیار سخت کوش و نخبگان را می‌پذیرد. به طوری که نرخ قبولی این دانشگاه در سال ۲۰۱۵ تنها ۲۱ درصد بوده است. آنچه برای ورود به این دانشگاه نیاز است کسب نمره های تماماً A در تمامی رشته هاست.

هزینه تحصیلات دانشگاه کمبریج

 هزینه تحصیل در این دانشگاه بر اساس رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشجویان متفاوت است و از ۲۲ هزار یورو تا ۸۱ هزار یورو در سال است که این مبلغ از دوره کارشناسی تا دکتری به صورت صعودی است.

 دانشگاه آکسفورد

 قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان در جهان به شمار می آید. این دانشگاه  دومین رتبه برترین دانشگاه های جهان را به خود اختصاص داده است و تنها ۱۷ درصد از متقاضیان برای پذیرش را میپذیرد. پذیرش در این دانشگاه ها چندان آسان نیست و بهترین نمرات را در یکی از آزمون های معتبر انگلستان می طلبد. آزمون هایی مانندBMAT, CAT ,ELAT, HATو… که بر اساس رشته مورد نظر دانشجو برگزار می شود.

 هزینه تحصیل در دانشگاه آکسفورد

 هزینه تحصیل در دانشگاه آکسفورد با توجه به رشته مقصد دانشجویان متفاوت است. میانگین شهریه سالانه این دانشگاه در بین ۲۷ هزار و ۸۴۰ تا ۳۹ هزار و ۱۰ یورو است.

 دانشگاه کالج لندن

 دانشگاه کالج لندن که در سال ۱۸۲۶ بنیانگذاری شده است، یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی واقع در شهر لندن در کشور انگلستان است. این دانشگاه چهارمین دانشگاه برتر جهان بوده و حدود ۳۶ هزار دانشجو دارد. دانشگاه نسبت به دو دانشگاه کمبریج و آکسفورد پذیرش بهتری دارد به صورتی که ۳۸ درصد است و متقاضیان این دانشگاه پذیرفته می شود.

pexels abraham ruiz 6640747 Medium موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور

تحصیل در ایتالیا

کشور ایتالیا، با حدود ۶۰ میلیون نفر جمعیت واقع در جنوب قاره اروپا یکی از بهترین گزینه ها جهت دریافت اقامت تحصیلی است. تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی یکی از انتخاب های جذاب دانشجویان بین المللی برای تحصیل است. در مقطع کارشناسی ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی الزامی است. در بسیاری از دانشگاه‌های این کشور نیاز به شرکت در آزمون خاصی نبوده و رشته های متنوعی جهت تحصیل دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه می‌شود. برای تحصیل به زبان انگلیسی در کشور ایتالیا مدرک آیلتس ۶ و به زبان ایتالیایی مدرک زبان ایتالیایی B2 نیاز است. متقاضیان رشته پزشکی در این کشور می‌توانند با قبولی در آزمون IMAT و کسب نمره مطلوب، به تحصیل در این رشته مشغول شوند. البته رشته های متنوع مانند معماری و هنر، گرایش های علوم انسانی، گرایش های مختلف طراحی، مهندسی و پزشکی با کیفیت بالای آموزشی در حال ارائه است. البته رشته های زیادی از جمله اقتصاد، بازرگانی، دارایی مالی، سرمایه‌گذاری، روابط بین المللی، مدیریت بین المللی، قانون، طراحی مد، غذا شناسی و روانشناسی به صورت بدون آزمون برگزار می شود. همچنین این کشور با هدف پذیرش دانشجویان بین المللی بیشتر و اشتراک ، تبلیغ و رونق فرهنگ و آداب کشور ایتالیا، بورسیه های تحصیلی بی‌نظیری را در نظر گرفته است. که واجدین شرایط می‌توانند از آنها بهره‌مند شوند و تقریباً به صورت رایگان به تحصیل در این کشور بپردازند.

معرفی دانشگاه های ایتالیا کشور

ایتالیا دارای قدیمی ترین دانشگاه های جهان است که هریک از کیفیت بالایی برخوردار هستند و توانستند رتبه های جهانی خوبی را از آن خود کنند.دانشکده مطالعات پیشرفته—پیزا sant’Ann،

Scuola Normale superiore di pisa, دانشگاه بولونیا، دانشگاه پادوا، دانشگاه ویتا، دانشگاه ساپینزا روم، دانشگاه میلان، دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه ترنتو، دانشگاه فلورانس، دانشگاه ناپل فدریکو دوم، دانشگاه پروا، دانشگاه پیزا، دانشگاه سالرنو، دانشگاه باری آلدو مورو، دانشگاه فرارا، دانشگاه آزاد بوزن– بولزانو، دانشگاه جنوا، دانشگاه میلان– بیکوکا، دانشگاه مودنا و رجیوامیلیا، دانشگاه پاویا و دانشگاه پلی تکنیک باری از  دانشگاه های برتر این کشور هستند که به زبان های ایتالیایی و انگلیسی فعالیت دارند.

که در این میان تنها دانشگاه پادووا، دانشگاه تورین، دانشگاه پلی تکنیک میلان و دانشگاه کاتولیکا ساکرو کور به زبان انگلیسی در حال فعالیتند.

فرم مشاوره رایگان