Skip to content

دریافت اقامت دایم کانادا پس از تحصیل در سال 2024 + شرایط

چگونه می توانم اقامت خود را به عنوان دانشجو در کانادا تمدید کنم؟

دریافت اقامت دایم کانادا پس از تحصیل

پس از اینکه یک دانشجوی بین‌المللی مجوز تحصیل را دریافت کرد، ممکن است نیاز به تمدید یا تغییر آن داشته باشد و در طول تحصیل خود در کانادا مجوز اقامت دایم کانادا پس از تحصیل بگیرند.

چه کسانی واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستند؟

 

مجوز تحصیل 90 روز پس از پایان برنامه تحصیلی منقضی می شود. اگر برنامه خود را قبل از تاریخ درج شده در مجوز تحصیل خود به پایان نرسانید، باید برای تمدید اقامت خود به عنوان دانشجو درخواست دهید. اگر برنامه خود را زودتر تمام کنید، بدون در نظر گرفتن تاریخ اصلی مجوز تحصیل، مجوز تحصیل شما 90 روز پس از آن منقضی می شود.

مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) به دانشجویان توصیه می‌کند حداقل 30 روز قبل از انقضای مجوز فعلی خود برای تمدید مجوز تحصیلی خود اقدام کنند. با این حال، آنها توصیه می‌کنند بیش از 30 روز قبل از انقضای آن درخواست دهید تا هرگونه تاخیر یا سایر مشکلاتی را که ممکن است در این فرآیند با آن مواجه شوید، در نظر بگیرید.

اگر در کبک تحصیل می کنید، ممکن است نیاز به دریافت گواهینامه پذیرش جدید کبک/گواهی پذیرش کبک (CAQ). به عنوان یک قاعده کلی، اگر به مجوز تحصیل نیاز دارید، به CAQ نیز نیاز دارید.

اگه تو کبک درس می‌خونی، شاید به یه گواهینامه پذیرش جدید کبک یا CAQ نیاز داشته باشی. به طور کلی، اگه برای اقامت دایم کانادا پس از تحصیل مجوز تحصیلی نیاز داری، باید CAQ هم دریافت کنی.

اقامت دایم کانادا پس از تحصیل

اگر مجوز تحصیل شما هنوز منقضی نشده است

اگر قبل از انقضای وضعیت فعلی درخواستی را برای تمدید، تغییر یا تمدید ارسال کنید، تا زمانی که IRCC درباره درخواست شما تصمیم نگیرد، به عنوان یک مقیم موقت در “وضعیت حفظ شده” در نظر گرفته می شوید.

اگر وضعیت شما قبل از تصمیم گیری IRCC در مورد درخواست شما منقضی شود، فقط تا زمانی که در کانادا بمانید می توانید به تحصیل ادامه دهید. پس باید برای گرفتن اقامت دایم کانادا پس از تحصیل زودتر اقدام کنید. حفظ وضعیت قانونی در کانادا در طول این فرآیند بسیار مهم است. ضروری است که از مدت اقامت مجاز خود در کانادا تجاوز نکنید، بدون اینکه قبلاً برای تغییر وضعیت درخواست دهید. (اقامت دایم کانادا پس از تحصیل)

اگر مجوز تحصیل شما قبلاً منقضی شده است

اگر برای تمدید مجوز تحصیل خود درخواست نداده اید مجوز شما منقضی می شود، وضعیت خود را در کانادا از دست داده اید. تا زمانی که IRCC وضعیت شما را بازگرداند و مجوز تحصیلی جدید صادر نکند، نمی‌توانید تحصیلات خود را ادامه دهید یا دوباره شروع کنید. 90 روز فرصت دارید تا برای بازگرداندن وضعیت و تمدید مجوز خود اقدام کنید و ازین طریق اقامت دایم کانادا پس از تحصیل را دریافت کنید. هزینه 200 دلار کانادا برای بازگرداندن وضعیت شما و همچنین 150 دلار کانادا برای مجوز تحصیلی جدید وجود دارد.

اگر قصد دارید به خارج از کانادا سفر کنید

مطمئن شوید که سند سفر مورد نیاز برای ورود مجدد به کانادا جهت اقامت دایم کانادا پس از تحصیل را دارید. برای ورود مجدد به کشور باید یک سند مسافرتی معتبر داشته باشید.

اگر برای مجوز دیگری درخواست داده اید

اگر دانشجو بودید، اما در عوض برای مجوز کار درخواست داده اید، شما مجاز به ادامه تحصیل نیستید تا زمانی که منتظر تصمیم در مورد درخواست مجوز کار خود هستید. همچنین تا زمانی که IRCC درخواست شما را تأیید نکند، نمی توانید کار کنید. اما، شما مجاز هستید تا زمانی که در مورد درخواست خود تصمیم بگیرید، به عنوان یک مقیم موقت (بازدیدکننده) در کانادا بمانید نه بطور اقامت دایم کانادا پس از تحصیل.

چگونه می توانم پس از فارغ التحصیلی در کانادا بمانم؟

برای ماندن در کانادا پس از فارغ التحصیلی (اقامت دایم کانادا پس از تحصیل)، باید وضعیت قانونی خود را از طریق:

  • درخواست برای انواع دیگر مجوزهای کار بسته به شرایط و شرایط شما (به عنوان مثال، مجوز کاری که به یک کارفرما وابسته است)
  • در حال درخواست برای تغییر وضعیت خود به بازدیدکننده، یا
  • در حال درخواست برای مجوز تحصیلی دوم، که به شما امکان ادامه تحصیل را می دهد ،حفظ کنید.

 

اقامت دایم کانادا پس از تحصیل

برخی از فارغ التحصیلان واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) هستند، که به دانشجویان اجازه می دهد در کانادا بمانند و تجربه کاری کانادایی را کسب کنند.

به عنوان یک فارغ التحصیل بین المللی ممکن است واجد شرایط PGWP باشید تا زمانی که:

  • شما یک برنامه واجد شرایط PGWP را از یک موسسه آموزشی تعیین شده تکمیل کردید
  • این برنامه حداقل هشت ماه بود
  • شما در هر ترم دانشجوی تمام وقت بودید. وضعیت پاره وقت در آخرین ترم تحصیلی قابل قبول است، یا اگر به دلیل اختلالات ویروس کرونا دانشجوی پاره وقت شده اید
  • شما رونوشت یا نامه ای دارید که تأیید می کند تحصیلات خود را به پایان رسانده اید
  • شما ظرف 180 روز پس از تکمیل برنامه و دریافت رونوشت خود درخواست می دهید.
منبع : www.cicnews.com
edited new pic موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور
محمدرضا حدیدی مدیریت موسسه مهاجرتی رستاگستر

محمدرضا حدیدی دانش آموخته حقوق بین‌الملل و فارغ التحصیل مهاجرت از تورنتو کانادا و مدیر عامل موسسه رستاگستر دادور آماده ارایه بهترین روند های مهاجرتی با کمترین ریسک ممکن می باشد

مشاوره رایگان مهاجرتی

برای مشاوره رایگان با کلیک بر روی دکمه فرم مشاوره ، فرم را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم مشاوره رایگان

مشاوره اقامت دائم کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت دائم کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت دائم کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

مشاوره اقامت موقت کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت موقت کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت موقت کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

پربازدیدترین اخبار مهاجرتی