Skip to content

730 متقاضی در ژانویه 2024 اقامت دایم را دریافت کردند | موسسه رستا گستر

کانادا در آخرین قرعه کشی اکسپرس انتری، 730 ITA برای نامزدها صادر می کند

730 متقاضی در ژانویه 2024 اقامت دایم را دریافت کردند | موسسه رستا گستر

اقامت دایم

سازمان مهاجرت و پناهندگان کانادا (IRCC) در آخرین قرعه‌کشی Express Entry، از پناهندگان و شهروندان کانادا (IRCC) دعوت نامه‌ها برای درخواست‌ها (ITAs) یا اقامت دایم صادر کرده است. این قرعه‌کشی موجب دعوت 730 نامزد شده است. برای دریافت این دعوت نامه‌ها، نامزدها باید حداقل امتیاز CRS (سیستم رتبه‌بندی جامع) به مقدار 541 را کسب کرده باشند.

در تاریخ 23 ژانویه، قرعه کشی آخرین در مجموعه قرعه کشی های مهاجرتی برگزار شد. در این قرعه کشی، 1040 نامزد با حداقل امتیاز CRS 543 دعوت به شرکت در مراحل بعدی شدند. این قرعه کشی عمومی بود و در تاریخ 10 ژانویه برگزار شده بود، که در آن از میان 1510 نامزد با امتیاز CRS 546 نیز برای اقامت دایم انتخاب شدند.

اقامت دایم

هنوز به سال 2024 نرسیده است و برای پیش‌بینی قرعه کشی های اکسپرس اینتری در این سال، زمان زیادی وجود دارد. در سال 2023، سازمان مهاجرت و تابعه کانادا (IRCC) 42 قرعه کشی را برگزار کرد و بیش از 110000 نامزد را برای دریافت دعوت به دریافت ITA ( اقامت دایم ) انتخاب کرد. این اقدام در جهت کمک به تحقق اهداف پذیرش در سال های 2023 و 2024 اتخاذ شد. این پروژه جزء طرح های مهاجرت کانادا است.

 

چه کسانی واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستند؟

 

تغییرات در مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی

بسیاری از داوطلبان اکسپرس اینتری، تجربه کاری مورد نیاز برای برنامه های خود را با کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی از یک موسسه عالی کانادایی به دست می آورند. یکی از رایج ترین مجوزهای کار برای فارغ التحصیلان جدید، مجوز کار پس از فارغ التحصیلی است ( PGWP). در ۲۲ ژانویه، IRCC تغییراتی را در معیارهای واجد شرایط بودن برای PGWPs اعلام کرد. از اول سپتامبر، دانشجویان بین‌المللی در یک برنامه در یک کالج خصوصی که بخشی از توافقنامه مجوز برنامه درسی با یک کالج دولتی است، دیگر واجد شرایط PGWP نخواهند بود.

علاوه بر این، دانشجویانی که در دوره های تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل هستند و مدت زمان آنها کمتر از هشت ماه است، در آینده مشمول شرایط پسا دکترا سه ساله خواهند بود. در حال حاضر، فارغ التحصیلانی که برنامه تحصیلی آنها کمتر از هشت ماه است، مشمول شرایط پسا دکترا نمی شوند و مدت زمان اعتبار پسا دکترا نیز با مدت زمان برنامه تحصیلی آنها مطابقت دارد. به عنوان مثال، برنامه تحصیلی یک ساله فقط مجوزی یک ساله را معتبر می کند.

این یعنی که بیشتر دانشجویانی که در کانادا فارغ التحصیل میشوند به اندازه کافی تجربه کاری پیدا میکنند تا بتوانند برای دریافت ویزای اکسپرس اینتری درخواست دهند.

اقامت دایم

اکسپرس اینتری چیست؟

سیستم مدیریت برنامه Express Entry بر برنامه‌های سه مورد از برجسته‌ترین برنامه‌های مهاجرت اقتصادی کانادا نظارت دارد. برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)، کلاس تجربه کانادا (CEC) و برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP). به داوطلبان این برنامه‌ها با استفاده از سیستم رتبه‌بندی جامع امتیاز داده می‌شود به عنوان مثال اقامت دایم. نمرات بر اساس ویژگی های سرمایه انسانی مانند تجربه کاری، تحصیلات، سن، شغل و توانایی زبان است. به عنوان مثال، یک نامزد بین 20 تا 29 سال 100 امتیاز CRS و کمتر از 30 سالگی به بالا دریافت می کند.

در ماه مه 2023، IRCC اعلام کرد که قرعه کشی های انتخابی بر اساس دسته بندی را برای داوطلبان اکسپرس اینتری که می توانند نشان دهند تجربه کاری در یک شغل مورد تقاضا دارند، معرفی می کند. یکی برای کاندیداهایی با تسلط قوی به زبان فرانسه است و پنج دسته باقیمانده مشاغلی هستند که بر اساس موارد زیر هستند:

  • شغل های بهداشت و درمان
  • حرفه های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM)
  • مشاغلی مانند نجار، لوله کش و پیمانکاران را تجارت می کند
  • مشغله های حمل و نقل
  • کشاورزی و مشاغل کشاورزی و مواد غذایی

اقامت دایم

درخواست برای اکسپرس اینتری یک فرآیند چند مرحله ای است.

ابتدا، متقاضی باید خود ارزیابی کند که آیا برای برنامه اکسپرس اینتری واجد شرایط است یا خیر. هر سه برنامه اکسپرس اینتری معیارهای واجد شرایط بودن متفاوتی دارند. در مرحله دوم، باید یک نمایه در استخر اکسپرس اینتری ایجاد کنند و امتیاز CRS کسب کنند. حال باید صبر کنند تا دعوتنامه درخواست را دریافت کنند. این دریافت دعوتنامه از طریق قرعه کشی اکسپرس اینتری انجام می‌شود. هنگامی که یک نامزد ITA دریافت کرد، 60 روز فرصت دارد تا مدارک خود را جمع آوری کند و درخواست نهایی خود را برای اقامت دائم ارسال کند. به IRCC.

 

edited new pic موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور
محمدرضا حدیدی مدیریت موسسه مهاجرتی رستاگستر

محمدرضا حدیدی دانش آموخته حقوق بین‌الملل و فارغ التحصیل مهاجرت از تورنتو کانادا و مدیر عامل موسسه رستاگستر دادور آماده ارایه بهترین روند های مهاجرتی با کمترین ریسک ممکن می باشد

مشاوره رایگان مهاجرتی

برای مشاوره رایگان با کلیک بر روی دکمه فرم مشاوره ، فرم را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم مشاوره رایگان

مشاوره اقامت دائم کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت دائم کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت دائم کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

مشاوره اقامت موقت کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت موقت کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت موقت کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

پربازدیدترین اخبار مهاجرتی