Skip to content

تغییرات برنامه کارگران ماهر کانادا برای بهبود بازار کار

کانادا تغییراتی را در برنامه کارگران خارجی موقت برای رسیدگی بهتر به نیازهای بازار کار اعلام می کند

تغییرات برنامه کارگران ماهر کانادا برای بهبود بازار کار

مارک میلر، وزیر مهاجرت و رندی بواسنو، وزیر کار، در حال انجام تغییراتی در برنامه کارگران خارجی موقت (TFWP) هستند. این یک خبر جذاب است که در حال توسعه می‌باشد. اطلاعیه های دیگری نیز توسط این دو وزیر در یک نشست خبری منتشر شد.

چه کسانی واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستند؟

در طول همه‌گیری، کانادا مجموعه‌ای از اقدامات موقت را برای کمک به تسهیل شرایط بازار کار و برنامه کارگران ماهر کانادا اجرا کرد. اما اکنون، کانادا شروع به لغو این اقدامات موقت کرده است. اکنون در یک شرایط اقتصادی متفاوت هستیم. وزیر Boissonault گفت: با بسته شدن شکاف بین بیکاری و مشاغل خالی و بازار کار سخت تر … برخی از این اقدامات دیگر مورد نیاز نیست.

TFWP برای صدور مجوز کار برای اتباع خارجی طراحی شده است که می توانند به پر کردن بازار کار کمک کنند مانند برنامه کارگران ماهر کانادا .شکاف مشاغل در کانادا که مایل به استخدام اتباع خارجی از طریق TFWP هستند باید درخواست خود را با ارزیابی تاثیر بازار کار پشتیبانی کنند. (LMIA) نشان می دهد هیچ کانادایی واجد شرایط یا مقیم دائمی برای ایفای این نقش وجود ندارد.

برنامه کارگران ماهر کانادا ، یکی از راه‌هایی است کارگران می‌توانند به کشور کانادا سفر کنند و به اشتغال در آنجا دست یابند. درخواست‌های ارسالی برای شغل‌هایی که توسط کانادایی‌ها انجام نمی‌شود و به اتباع خارجی نیاز دارند باید از طریق TFWP انجام شود و باید تاثیر بازار کار بررسی شود تا مشخص شود که آیا ورود اتباع خارجی به کانادا مفید خواهد بود یا خیر. برای این منظور باید مجوز از بخش  (LMIA) دریافت شود که نشان می‌دهد هیچ کانادایی یا مقیم دائمی‌ای برای انجام این شغل در دسترس نیستند. (برنامه کارگران ماهر کانادا)

برنامه کارگران ماهر کانادا

در طول همه گیری، برای کمک به تسهیل شرایط بازار کار، کانادا به طور موقت دوره اعتبار LMIA را به 12 ماه افزایش داد. از 1 می 2024، مدت اعتبار LMIA اکنون به 6 ماه باز می گردد. توجه داشته باشید، کارفرمایان بخشی از برنامه کارفرمای پایلوت شناخته شده بر طبق قانون برنامه کارگران ماهر کانادا تحت تأثیر این تغییر قرار نخواهند گرفت.

کارگران کم‌ دستمزد که از طریق TFWP انتخاب می‌شوند را نباید بیشتر شامل شوند مثلا بیش از 20 درصد از نیروی کار یک تجارت کانادایی. در سال 2022، به عنوان یک اقدام موقت و فقط برای بخش های خاص، کانادا این سقف را به 30 درصد افزایش داد. از اول ماه مه 2024، تنها بخش‌های ساخت‌وساز و مراقبت‌های بهداشتی مجاز خواهند بود تا 30 درصد از نیروی کار خود را با مجوزهای کار TFWP با دستمزد پایین داشته باشند.

توجه داشته باشید، معافیت سقف برای بخش کشاورزی و کارفرمایان فصلی بدون تغییر باقی خواهد ماند.

این تغییرات زمانی اتفاق می‌افتد که کانادا در تلاش است تا یکپارچگی سیستم مهاجرت خود را تقویت کند و برنامه کارگران ماهر کانادا را تحت نظر داشته باشد، که نقشی مرکزی در اقتصاد کانادا ایفا می‌کند. کانادا اخیراً محدودیتی در مجوزهای تحصیلی و تغییرات در برنامه مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) در پاسخ به افزایش سریع و ناپایدار دانشجویان بین المللی ایجاد کرده است.

برنامه کارگران ماهر کانادا

“اخیراً حجم اقامت موقت کانادا مانند برنامه کارگران ماهر کانادا به طور قابل توجهی افزایش یافته است و اکنون به 2.5 میلیون نفر یا 6.2٪ از جمعیت ما در سال 2023 رسیده است… ما در نظر داریم جمعیت ساکنان موقت خود را در 3 سال آینده به 5٪ کاهش دهیم.” به گفته وزیر مهاجرت مارک میلر، ما می خواهیم که هر خانواده و ساکن جدید برای موفقیت راه اندازی شود و بتواند به خدمات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد. هدف نهایی ما اطمینان از یک سیستم مهاجرت با مدیریت خوب و پایدار بر اساس نیازها است.”

منبع : www.cicnews.com
edited new pic موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور
محمدرضا حدیدی مدیریت موسسه مهاجرتی رستاگستر

محمدرضا حدیدی دانش آموخته حقوق بین‌الملل و فارغ التحصیل مهاجرت از تورنتو کانادا و مدیر عامل موسسه رستاگستر دادور آماده ارایه بهترین روند های مهاجرتی با کمترین ریسک ممکن می باشد

برچسب ها : وزیر مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرتی

برای مشاوره رایگان با کلیک بر روی دکمه فرم مشاوره ، فرم را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم مشاوره رایگان

مشاوره اقامت دائم کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت دائم کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت دائم کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

مشاوره اقامت موقت کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت موقت کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت موقت کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

پربازدیدترین اخبار مهاجرتی