Skip to content

IRCC برای مجوز تحصیلی در سال 2024 سقف تعیین میکند

IRCC برای تعداد درخواست های مجوز تحصیلی که در سال 2024 در نظر خواهد گرفت، سقف تعیین می کند

IRCC برای مجوز تحصیلی در سال 2024 سقف تعیین میکند

به دنبال اطلاعیه پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در 22 ژانویه ، این دپارتمان محدودیتی برای تعداد درخواست های مجوز تحصیلی که در سال 2024 در نظر می گیرد تعیین کرده است.

طبق دستورالعمل‌های  IRCC که وزیر اعلام و منتشر کرده، این وزارتخانه حداکثر 606,250 درخواست مجوز تحصیلی در سال 2024 را بررسی خواهد کرد. این سقف با آنچه در 22 ژانویه (360,000 درخواست مجوز تحصیلی) اعلام شد متفاوت است، که به طور خاص شامل تأیید مجوزهای تحصیلی می‌شود.

مجوز تحصیلی

این دستورالعمل‌های جدید در عوض به تعداد کل درخواست‌های مجوز تحصیلی اشاره می‌کنند که حتی توسط IRCC در طول سال 2024 در نظر گرفته میشود. این بدان معناست که طی 11 ماه آینده IRCC خود را به پردازش این 606، 250 درخواست مجوز تحصیل محدود می‌کند، بدون توجه به تصمیم گرفته شده در مورد هر درخواست.

دستورالعمل‌ها یک گام فراتر می‌رود و بیان می‌کند که این سقف جدید در مجوزهای تحصیلی پذیرفته‌ شده برای پردازش ممکن است «مطابق با دستورالعمل‌های بعدی که وزیر ارائه می‌کند اصلاح شود». این بدان معناست که اگر IRCC به سقف درخواست مجوز تحصیلی مورد تایید 360000 در سقف رسیدگی به 606250 متقاضی نرسد، وزیر ممکن است میزان سقف تعیین شده اخیر را برای انجام این کار افزایش دهد.

 

چه کسانی واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستند؟

این اعداد چگونه با سال 2023 مقایسه می شوند؟

براساس داده‌های به‌دست‌آمده از پورتال داده‌های دولت باز کانادا، در سال 2023 (بین ژانویه و نوامبر همان سال) مجوز تحصیلی به تعداد 579,075 درخواست اجرایی شده است. این درخواست‌های تأیید شده از مجموع 814,317 درخواستی که در همان بازه زمانی توسط این بخش پردازش شده‌اند، با نرخ تأیید 71% بوده است.

در مقایسه با تعداد درخواست‌های مجوز تحصیلی تأیید شده و پردازش شده، محدودیت‌های اعلام‌شده در سال 2024 نشان‌دهنده کاهش قابل‌توجه در پردازش و تأیید درخواست‌های مجوز تحصیلی است. تعداد درخواست‌های مجوز تحصیلی تأیید شده و پردازش شده، در سال 2024 نشان‌دهنده یک کاهش قابل‌توجه در پردازش و تأیید درخواست‌های مجوز تحصیلی است، که باعث اعلام محدودیت‌هایی در این زمینه شده است.

 

مجوز تحصیلی

سقف مجوز تحصیلی جدید چگونه خواهد بود؟

سقف جدید مجوزهای تحصیلی (360000) بین استان‌های کانادا تخصیص می‌یابد و بر اساس جمعیت مربوطه آنها تعیین می‌شود. بر این اساس، انتظار می‌رود استان‌های انتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا بیشترین تعداد تخصیص مجوز تحصیل را داشته باشند، که سه استان پرجمعیت کانادا هستند. پیش بینی می شود که استان های انتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا با توجه به جمعیت بالای خود، بیشترین تعداد مجوز تحصیلی را دریافت کنند. تعداد مجوزهای تحصیلی که به استان های مختلف کانادا تخصیص می یابد، بر اساس جمعیت هر استان تعیین می شود. سقف جدید برای این مجوزهای تحصیلی ۳۶۰۰۰۰ میباشد.

این سیستم جدید خط‌ مشی از طریق گواهی نامه‌ها اعمال می‌شود، که در آن افرادی که می‌خواهند مجوز تحصیل دریافت کنند باید هر دو نامه پذیرش (LOA) از یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) و یک گواهی نامه از استانی که DLI در آن واقع شده است را ارائه دهند. متن مورد نظر با یک رویکرد جذاب و بی نقص به زبان فارسی بازنویسی شده است، بدون تغییر تمامی عناصر HTML و بدون فاصله‌ها و خطوط اضافی و لیست‌ها.

مجوز تحصیلی

بر اساس دستورالعمل‌های جدید وزیر، گواهی نامه‌ها باید توسط دولت استانی/منطقه‌ای نوشته و امضا شود و تأیید کند که متقاضی دارای فضایی در محدوده سقف تأیید مجوز تحصیل اختصاص داده شده که در آن استان یا منطقه است. علاوه بر این، طبق دستورالعمل‌های وزیر، گواهینامه‌ها باید حاوی موارد زیر باشد:

  • نام کامل؛
  • تاریخ تولد؛ و
  • آدرس.

 

edited new pic موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور
محمدرضا حدیدی مدیریت موسسه مهاجرتی رستاگستر

محمدرضا حدیدی دانش آموخته حقوق بین‌الملل و فارغ التحصیل مهاجرت از تورنتو کانادا و مدیر عامل موسسه رستاگستر دادور آماده ارایه بهترین روند های مهاجرتی با کمترین ریسک ممکن می باشد

مشاوره رایگان مهاجرتی

برای مشاوره رایگان با کلیک بر روی دکمه فرم مشاوره ، فرم را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم مشاوره رایگان

مشاوره اقامت دائم کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت دائم کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت دائم کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

مشاوره اقامت موقت کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت موقت کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت موقت کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

پربازدیدترین اخبار مهاجرتی