Skip to content

ویزای کانادا از طریق مهاجرت خانوادگی

چگونه ممکن است همسر یا شریک زندگی شما بتواند زودتر از آنچه انتظار می رود به شما در کانادا بپیوندد

ویزای کانادا از طریق مهاجرت خانوادگی

با وجود اینکه عبارت “الحاق خانواده” شامل گروه های مختلفی از افراد است (از جمله همسران، شرکا، فرزندان، والدین و غیره)، بخش اساسی از مهاجرت خانوادگی به کانادا بر پایه حمایت مالی از همسران و شرکاء توسط مقیمین دائم کانادایی تمرکز دارد. در واقع، مسیرهای مهاجرت خانوادگی، دومین روش محبوب مهاجرت در کانادا پس از مهاجرت اقتصادی است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در گزارش سالانه 2023 به پارلمان درباره مهاجرت توسط IRCC کانادا، تعداد همسران و شرکای حمایت شده (همچنین فرزندان) که در کانادا پذیرفته شده‌اند، به طور پیوسته از سال 2018 (67,140) تا سال 2022 (70,076) افزایش یافته است، با انحراف کمی در سال 2020 که احتمالا به علت COVID-19 بود.(مهاجرت خانوادگی). از سوی دیگر، طبق گزارش سالانه 2023، زمان پردازش این حمایت‌ها از مهاجرت خانوادگی نیز افزایش یافته است و از 13 ماه در سال 2019 به 18 ماه در سال 2022 رسیده است.

 

مهاجرت خانوادگی

 

چه کسانی واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستند؟

 

هدف IRCC پردازش 80 درصد از برنامه‌های کاربردی در تمام خطوط کسب‌ و کار در چارچوب استانداردهای خدمات است. استانداردهای خدمات مدت زمانی است که بخش برای تصمیم گیری در مورد یک درخواست معقول ارزیابی کرده است. استانداردهای خدمات بسته به نوع برنامه متفاوت است. به عنوان مثال، در زمان نگارش، برنامه‌های اکسپرس اینتری دارای استاندارد خدمات شش ماهه هستند، در حالیکه درخواست‌های حمایت مالی کلاس خانواده برای اقامت دائم ممکن است تا 12 ماه طول بکشد.

این مدت زمان طولانی برای شهروندان کانادایی است که منتظر پیوستن مجدد به خانواده‌های خود هستند و بسیاری از آنها به دنبال گزینه‌های سریع‌تری برای آوردن همسر یا شریک زندگی خود به کانادا هستند(مهاجرت خانوادگی). خوشبختانه، IRCC دو گزینه را در اختیار متقاضیان قرار می دهد که ممکن است به آنها کمک کند همسر یا شریک زندگی خود را زودتر از حد انتظار به کانادا بیاورند.

گزینه 1: مجوزهای کاری را باز کنید

واجد شرایط بودن برای مجوز کار آزاد همسر (SOWP)، همسران، شرکای قانونی و شرکای زناشویی که از طریق مهاجرت خانوادگی برای اقامت دائم در کانادا حمایت مالی می شوند، باید معیارهای زیر را داشته باشند:

 • می‌توانید یک رابطه واقعی با حامی مالی آنها داشته باشید
 • در یک درخواست برای اقامت دائم گنجانده شود و یک نامه تأیید دریافت (AOR) داشته باشد که تأیید می کند درخواست اقامت دائم آنها در حال بررسی است
 • با حامی مالی آنها در کانادا زندگی کنید

زمان پردازش: IRCC در حال حاضر دارای استاندارد خدمات 60 روزه برای صدور تصمیمات نهایی برای همه درخواست‌های جدید مجوز کار است. علاوه بر پیروی از مراحل اصلی درخواست برای مجوز کار، مراحل اضافی برای این فرآیند وجود دارد که بسته به موقعیت خاص متقاضی متفاوت است.

گزینه ۲: ویزای بازدید کننده

به طور کلی، واجد شرایط بودن برای ویزای بازدیدکننده – که به عنوان ویزای اقامت یا مهاجرت خانوادگی موقت نیز نامیده می شود. (TRV) – ابتدا از متقاضی می خواهد که شرایط عمومی زیر را برآورده کند:

 • داشتن یک سند مسافرتی معتبر، مانند گذرنامه
 • در سلامت باشید
 • محکومیت کیفری یا مرتبط با مهاجرت ندارید
 • یک افسر مهاجرت را متقاعد کنید که روابطی دارید – مانند شغل، خانه، دارایی‌های مالی یا خانواده – که شما را به کشور خود باز می‌گرداند و در پایان سفرتان کانادا را ترک خواهید کرد
 • پول کافی برای اقامت خود داشته باشید (مبلغ لازم برای برآورده کردن این شرط بسته به مدت اقامت متقاضی در کانادا و اینکه آیا در هتل یا با دوستان/بستگان اقامت خواهد کرد، تغییر می کند)

زمان پردازش: در زمان نگارش این مقاله، IRCC استاندارد خدماتی 14 روزه برای پردازش درخواست‌های جدید ویزای بازدیدکننده ارسال شده در خارج از کانادا دارد. برخی از متقاضیان ممکن است به امتحان پزشکی نیز نیاز داشته باشند. یا یک دعوت نامه از یک مقیم در کانادا.

برای کسانی که به دنبال “بازدید از “همسر یا شریکی هستند که [آنها] را برای اقامت دائم حمایت کرده است”(مهاجرت خانوادگی)، IRCC نشان می دهد که متقاضیان ممکن است برای پشتیبانی از درخواست خود به ترکیبی از مدارک زیر نیز نیاز داشته باشند:

 • مدرک اثبات رابطه: برای ارسال همراه با درخواست ویزا، این سند رابطه متقاضی را با فرد یا عضو خانواده دعوت کننده به کانادا ثابت می کند (مهاجرت خانوادگی). اسناد قابل قبول ممکن است شامل گواهی ازدواج یا بیانیه قانونی اتحادیه مشترک حقوقی (IMM5409) باشد
 • یک مدرک شناسایی: برای ارسال همراه با درخواست ویزا، می‌توان از گذرنامه‌های معتبر یا مدارک مسافرتی برای اثبات هویت شما استفاده کرد (از کدام مدرکی که برای سفر به کانادا استفاده می‌شود)
 • سند اطلاعات خانواده: برای ارسال همراه با درخواست ویزا، این فرم باید توسط هر متقاضی ویزا که 18 سال یا بیشتر سن دارد تکمیل شود.
 • استفاده از فرم نماینده، در صورت وجود: برای ارسال همراه با درخواست ویزا، این فرم باید هر زمانی که یکی از اعضای خانواده یا شخص ثالثی از طرف متقاضی اصلی درخواست می‌کند تکمیل شود (مهاجرت خانوادگی).

طبق گزارش IRCC، همه مدارک بالا یا آنهایی که در صفحه وب ویزای بازدیدکننده آن فهرست شده است مورد نیاز نیستند، برخی اختیاری هستند. IRCC همچنین خاطر نشان میکند که ارائه تمام اسناد فهرست‌شده تأییدیه درخواست را تضمین نمی‌کند.

همسران/همسرانی که برای ویزای بازدیدکننده (مهاجرت خانوادگی) تایید شده اند، میتوانند هنگام ورود به کانادا برای مجوز کار آزاد (OWP) درخواست دهند. این بدان معناست که، در مجموع گفته می شود، یک همسر یا شریک حمایت شده می تواند به طور بالقوه وارد کانادا شود و واجد شرایط کار در کانادا در حدود سه ماه پس از اولین درخواست برای ویزای بازدیدکننده باشد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که IRCC همیشه استانداردهای خدمات را برآورده نمی کند و ممکن است بیش از حد انتظار طول بکشد.

چیزهای کلیدی که باید در مورد پیگیری ویزای OWP یا ویزیتور بدانید

هر دو گزینه فوق فقط برای همسران / شرکای شهروندان کانادایی / روابط عمومی پس از ارائه درخواست اقامت دائم برای حمایت از همسر قابل پیگیری است. متقاضیان همچنین باید یک AOR دریافت کرده باشند که تأیید می کند برنامه مهاجرت خانوادگی در حال انجام است، قبل از اینکه یکی از گزینه های بالا را دنبال کنید. فقط در این زمان ممکن است متقاضی از پردازش سریعتر برای ویزای بازدید کننده بهره مند شود.

توجه: طبق IRCC، متقاضیان حمایت از همسر که پس از دریافت AOR واجد شرایط دریافت ویزای بازدیدکننده یا مهاجرت خانوادگی تلقی می‌شوند، به‌طور خودکار رسیدگی سریع‌تری به درخواست خود دریافت می‌کنند.

 

مهاجرت خانوادگی

 

تعهد کانادا به اتحاد مجدد خانواده

در ماه مه 2023، IRCC چندین تدابیر جدید را اعلام کرد با تمرکز بر تقویت مهاجرت خانوادگی و تلاش‌های اتحاد مجدد خانواده در سراسر کانادا. علاوه بر پردازش سریع‌ تر که در بالا توضیح داده شد، این اقدامات همچنین شامل ابزارهای پردازش جدید و اختصاصی برای متقاضیان ویزای TRV بازدیدکننده همسر و یک خط‌مشی عمومی موقت میشود که امکان تمدید OWP را برای دارندگان مجوز کار باز واجد شرایط می‌دهد.

 

منبع : www.cicnews.com
edited new pic موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور
محمدرضا حدیدی مدیریت موسسه مهاجرتی رستاگستر

محمدرضا حدیدی دانش آموخته حقوق بین‌الملل و فارغ التحصیل مهاجرت از تورنتو کانادا و مدیر عامل موسسه رستاگستر دادور آماده ارایه بهترین روند های مهاجرتی با کمترین ریسک ممکن می باشد

مشاوره رایگان مهاجرتی

برای مشاوره رایگان با کلیک بر روی دکمه فرم مشاوره ، فرم را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم مشاوره رایگان

مشاوره اقامت دائم کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت دائم کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت دائم کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

مشاوره اقامت موقت کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت موقت کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت موقت کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

پربازدیدترین اخبار مهاجرتی