Skip to content

پنج شهر کانادا در میان 100 شهر برتر برای زندگی

پنج شهر کانادا در میان 100 شهر برتر برای زندگی_639c5f2a760a3jpeg

پنج شهر کانادا در میان 100 شهر برتر برای زندگی

تورنتو، مونترال، کلگری، ونکوور و اتاوا به دلیل جمعیت زیاد مهاجر در فهرست 100 شهر برتر برای زندگی قرار گرفت.

100 شهر برتر برای زندگی

تورنتو در فهرست 100 شهر برتر برای زندگی، جایگاه بیست و چهارم را کسب کرده است. طبق Resonance Consultancy، یک شرکت مشاوره بازاریابی مستقر در بریتیش کلمبیا که در برندسازی و بازاریابی برای شهرها، مناطق، توسعه‌ها و مقاصد جهان تخصص دارد.

این فهرست شهرهای جهانی را با جمعیت بیش از یک میلیون نفر رتبه بندی می کند. این رتبه بندی بر اساس معیارهایی مانند ایمنی، فضای باز، مشارکت نیروی کار، تولید ناخالص داخلی، زندگی شبانه، دانشگاه ها، جاذبه ها، آب و هوا و موارد دیگر است.

نقطه تورنتو مرتفع‌ترین شهر کانادا بود. برای رشد اقتصادی که توسط مهاجرت و سرمایه گذاری جهانی تقویت شده است، امتیاز بالایی دریافت کرد.

این گزارش اشاره می‌کند که با نیمی از جمعیت شهر خارج از کشور، جامعه بسیار متنوع است. این شهر همچنین امتیاز بالایی برای تحصیلات به دست آورد زیرا تورنتو در میان تحصیل کرده ترین شهرهای جهان گزارش شده است. با این حال، رتبه بیست و چهارم، لغزشی از گزارش سال 2022 است که در آن تورنتو جایگاه هجدهم را در اختیار داشت.

مقام برتر رسمی برای هفتمین سال متوالی به لندن رسید و کیف به دلیل سختی‌هایی که به دلیل تهاجم روسیه در سال گذشته متحمل شده بود، مقام شماره یک افتخاری را به خود اختصاص داد. قابل ذکر است، حتی اگر مسکو، پایتخت روسیه، در سال 2022 رتبه چهارم را به خود اختصاص داد، مانند سن پترزبورگ به طور کامل از فهرست حذف شده است.

رتبه‌بندی لندن به دلیل رتبه‌بندی بالای سرمایه‌گذاری جهانی، املاک و مستغلات لوکس، گردشگری، و زندگی شبانه پر رونق است. ده شهر برتر دیگر عبارتند از پاریس، نیویورک، توکیو، دبی، بارسلون، رم، مادرید، سنگاپور و آمستردام.

چهار شهر دیگر کانادا در این فهرست عبارتند از مونترال با 57، کلگری با 65، ونکوور با 69 و اتاوا با 96. این نظرسنجی نشان می‌دهد که هر چهار شهر دارای جمعیت متراکم مهاجر هستند. مونترال برای فرهنگ امتیاز بالایی کسب کرد و رتبه کلگری برای تولید ناخالص داخلی بالا و جمعیت جوان تر بود. ونکوور برای محیط طبیعی خود خوب عمل کرد و اتاوا به دلیل هزینه کمتر زندگی در لیست قرار گرفت.

کانادا بالاترین اهداف مهاجرتی را منتشر کرد

کانادا اخیراً طرح سطوح مهاجرت 2023-2025 خود را منتشر کرده است که هدف آن استقبال از 500000 نفر جدید است. اقامت دائم در سال تا سال 2025. اهداف جدید همچنان به شکستن رکوردهای ثبت شده در سال 2021 با 405000 و نزدیک به 432000 در سال 2022 ادامه می دهند. کانادا اغلب به عنوان مقصدی جذاب برای مهاجران در نظر گرفته می شود زیرا به ثبات، ایمنی و تحمل شهرت دارد. رتبه‌بندی آن در این فهرست تا حدی به دلیل تعداد بالای مهاجرانی است که تصمیم به سکونت گرفته‌اند و به اقتصاد، تنوع و فرهنگ کمک می‌کنند.

به طور خاص، هدف این طرح این است که بیش از 60 درصد از ساکنان دائمی جدید از طریق یک مسیر مهاجرت اقتصادی مانند مهاجرت کنند. برنامه Express Entry.

کانادا برای پر کردن شکاف های فوری در نیروی کار خود به کارگران ماهر نیاز دارد که با رسیدن جمعیت سالخورده به سن بازنشستگی باقی مانده است. نرخ زاد و ولد ملی برای رفع کمبود بسیار پایین است و بنابراین کانادا برای قوی نگه داشتن اقتصاد به مهاجرت متکی است.

Express Entry چیست؟

محبوب‌ترین راه مهاجرت برای اقامت دائم از طریق سیستم مدیریت برنامه Express Entry است.

برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)، کلاس تجربه کانادایی (CEC) و برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) برنامه های اکسپرس انتری هستند که از طریق آن به نامزدهای واجد شرایط با استفاده از سیستم رتبه بندی جامع (CRS) و در مقابل یکدیگر رتبه بندی شده اند.

اولین قدم برای یک نامزد این است که واجد شرایط بودن یکی از این برنامه ها را خود ارزیابی کند. سپس نامزدهای واجد شرایط می توانند نمایه ای با پناهندگان مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) ایجاد کنند تا امتیاز CRS خود را دریافت کنند.

امتیاز CRS بر اساس معیارهایی مانند تجربه کاری، مهارت های زبانی و تحصیلات همراه با سایر عوامل سرمایه انسانی است. هرچه CRS بالاتر باشد، احتمال اینکه یک نامزد یک دعوت نامه برای درخواست (ITA) از IRCC.

edited new pic موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور
محمدرضا حدیدی مدیریت موسسه مهاجرتی رستاگستر

محمدرضا حدیدی دانش آموخته حقوق بین‌الملل و فارغ التحصیل مهاجرت از تورنتو کانادا و مدیر عامل موسسه رستاگستر دادور آماده ارایه بهترین روند های مهاجرتی با کمترین ریسک ممکن می باشد

مشاوره رایگان مهاجرتی

برای مشاوره رایگان با کلیک بر روی دکمه فرم مشاوره ، فرم را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم مشاوره رایگان

مشاوره اقامت دائم کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت دائم کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت دائم کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

مشاوره اقامت موقت کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت موقت کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت موقت کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

پربازدیدترین اخبار مهاجرتی