Skip to content

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

d-10

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا برای تمام مقاطع تحصیلی امکان پذیر است و امکان دریافت بورسیه تحصیلی نیز برای تمامی رشته ها و مقاطع وجود دارد. علاوه بر پایین بودن هزینه های تحصیل ، هزینه های زندگی نیز نسبت به دیگر کشور های اروپایی پایین تر است. باهم شرایط اقامت از طریق تحصیل در ایتالیا را بررسی میکنیم؛ با ما همراه باشید.

مدت زمان پروسه

12 - 18 ماه

مهارت زبان مورد نیاز

پیشرفته

سرمایه مورد نیاز

120 هزار یورو

fdsfddfs موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور

مشاور مهاجرتی شما

محمدرضا حدیدی

میزان محبوبیت

4.5/5

توضیحات

تحصیل در ایتالیا

کشور ایتالیا متقاضیان زیادی را برای اقامت تحصیلی جذب کرده است. از جمله دلایل جذب متقاضیان اقامت از طریق تحصیل میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

درجه ی علمی بالای دانشگاه های ایتالیا

هزینه ی مناسب تحصیل در ایتالیا

امکان دریافت بورسیه ی تحصیلی

تحصیل در ایتالیا برای تمام مقاطع تحصیلی امکان پذیر است و امکان دریافت بورسیه تحصیلی نیز برای تمامی رشته ها و مقاطع وجود دارد. علاوه بر پایین بودن هزینه های تحصیل ، هزینه های زندگی نیز نسبت به دیگر کشور های اروپایی پایین تر است. باهم شرایط اقامت از طریق تحصیل در ایتالیا را بررسی میکنیم؛ با ما همراه باشید.

ویزای اسپانسرشیپ کانادا

سیستم آموزشی ایتالیا

به طور کلی سیستم آموزش ایتالیا پنج مرحله دارد:

early years: اولین مقطع مهد کودک می باشد ! این دوره شامل سنین ۳ تا ۶ سالگی است و فرستادن کودکان به مهد اختیاری است.

primary years: مقطع بعدی ابتدایی است که از سن ۶ تا 11 سالگی شروع می شود.. این دوره، بخش اول از آموزش تحصیلی همگانی است که شرکت در آن فراگیر بوده و برای شهروندان الزامی است.

secondary education: مقطع بعد از ابتدایی متوسطه می باشد که برای سنین ۱۱ تا ۱۹ سال می باشد! از آنجایی که دروس این دوره سخت می باشند ؛ تدریس هم به صورت عمومی و هم به صورت خصوصی انجام می شود.

Further Education: این دوره نیز دوره شرکت در کالج ها است که هدف از آن، کسب آمادگی برای ورود به دانشگاه می باشد.

Higher Education: و نهایتا این دوره که منظور از آن همان ورود به دانشگاه و تحصیلات در این مقطع و کسب مدرک دانشگاهی است.

interview sq موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور

راه های ارتباط با ما

جهت راهنمایی و مشاوره میتوانید با شماره تلفن 02122802008 تماس بگیرید یا به شماره واتساپ 09386503112 پیام ارسال کنید.

تحصیل در مدارس ایتالیا

تحصیل در ایتالیا شامل دو مقطع مدارس اولیه (دبستان) و مدارس ثانویه(دبیرستان) می گردد.

دانش آموزان در مقطع ابتدایی و حد فاصل بین سنین ۵ تا ۷سالگی با برخی از پایه ای ترین دانش ها مانند زبان انگلیسی، ریاضیات، تاریخ، تربیت بدنی، جغرافیا، تاریخ و موسیقی آشنا می شوند.

دانش آموزان بین 7 تا ۱۱ سالگی در مرحله اصلی آموزش اجباری خواهند بود. اکنون برنامه آموزشی این است که آنها در جهت کسب دانشی بیشتر در موضوعات اصلی جهت یابند. در پایان این مرحله، آنها در موضوعات زیر تست خواهند شد: خواندن انگلیسی، گرامر انگلیسی، ریاضیات و علوم.

دانش آموزان ۱۱ تا ۱۴ ساله در مرحله دیگری از آموزش اجباری هستند. برنامه آموزشی در این مرحله شامل موضوعات جدیدی خواهد بود که دانش آموزان قرار است قبل از حرکت در مراحل بعدی آموزش، دانش بنیادی درباره آنها را کسب نمایند. موضوعات آموخته شده در این مرحله عبارتند از: ریاضیات، علوم، تاریخ، جغرافیا، هنر و طراحی، موسیقی، تربیت بدنی، زبانهای خارجی ، طراحی و فناوری و رایانه.

مرحله آخر آموزش اجباری از 14 تا ۱۶ سالگی به طول می انجامد. این معمول ترین دوره زمانی است که دانش آموزان می توانند آزمون های ارزیابی ملی را انجام دهند که منجر به گرفتن گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه می شود.

 

تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

جهت اقامت تحصیلی در ایتالیا متقاضیان بایستی تمامی جوانب را بسنجند و اطلاعات کافی در این زمینه بدست بیاورند. زبان تحصیل در این کشور در تمامی رشته ها ایتالیایی میباشد و چند رشته هم به صورت انگلیسی تدریس میشود.

اولین مقطع در دانشگاه کارشناسی میباشد که مدت زمان تحصیل در این مقطع ۳ تا ۴ سال است و امکان اخذ بورسیه برای ایرانیان وجود دارد.

دومین مقطع کارشناسی ارشد است که به مدت زمان تحصیل در این مقطع ۲ سال میباشد و امکان اخذ بورسیه نیز وجود دارد.

آخرین مقطع در دانشگاه های ایتالیا دکتری میباشد که مدت زمان دوره تحصیل ۳ تا ۵ سال است ، به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی ارایه می شود و همچنین امکان اخذ بورسیه برای متقاضیان نیز وجود دارد.

جهت ورود به تمامی مقاطع مدرک زبان ایتالیایی جهت اقامت از طریق تحصیل باید توسط دانشجویان ارائه شود. بر طبق آمار ایتالیا راحت ترین و در عین حال بهترین پذیرش تحصیلی حوزه شنگن را می دهد و از این بابت در جهان رتبه سوم را دارد. دانشگاه های عالی رتبه ای در دنیا مانند دانشگاه پلی تکنیک میلان و ساپینزا و تورین و ترورگاتای رم و پیاچنزا و بولونیا در ایتالیا وجود دارند که در حقیقت معتبرترین دانشگاه ها در ایتالیا هستند. از آنجایی که بیشتر دانشگاه ها دروس را به زبان ایتالیایی تدریس میکنند لذا دانشجویانی که به زبان ایتالیایی تسلط داشته باشند میتوانند انتخاب های گسترده تری در زمینه ی گزینش دانشگاه داشته باشند ، تنوع رشته ها هم نیز به زبان ایتالیایی بیشتر است. کلاس های زبان ایتالیایی زیر نظر سفارت ایتالیا برگزار می شود و به طبع شانس متقاضی با شرکت در این کلاس ها بیشتر می شود.

هزینه های تحصیلی در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا در دانشگاه های دولتی و مقطع های کارشناسی و کارشناسی ارشد ۵۰۰ الی ۳۰۰۰ یورو در سال می باشد که با توجه به بورسیه تحصیلی که کشور ایتالیا به ایرانیان می دهد مبلغ زیادی از این هزینه ها کسر می شود ؛ علاوه بر بورسیه امکان کاهش شهریه سالیانه متقاضیان تا مبلغ ۵۰۰ یورو در سال نیز وجود دارد.

در مقطع های کارشناسی ارشد و دکتری با توجه به مورد تایید بودن این دانشگاه‌ها از سوی وزارت علوم ایران از ترم دوم به متقاضیان ارز دانشجویی تعلق می‌گیرد. همچنین بیمه دانشجویی حدوداً ۱۵۰ یورو در سال هزینه دارد! هزینه زندگی به طور متوسط ماهیانه ۴۰۰ الی ۵۰۰ یورو برای دانشجویان مجرد و برای متقاضیان متاهل به طور میانگین برای هر نفر حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ یورو اضافه می شود.

رشته های تحصیلی در ایتالیا

چنانچه شما هم در فکر مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و شرکت در یکی از ده ها دوره آموزشی این کشور هستید، توصیه می کنیم با مشاوران و کارشناسان رستاگستر تماس بگیرید تا از دانش و تجربه آن ها بهره مند گردید. ما به پشتوانه سال ها سابقه درخشان آماده ارائه خدمات به شما هستیم.

دوره های کارشناسی دوره های کارشناسی ارشد
معماری علوم پایه
علوم مهندسی معماری
مدیریت فشن و مد
اقتصاد مهندسی کامپیوتر
فاینانس مهندسی ارتباطات و مخابرات
پرستاری مهندسی مکانیک
روانشناسی مهندسی هوا فضا
پزشکی و جراحی (دوره پیوسته ۶ سال) مهندسی برق
داروسازی (دوره پیوسته ۵ سال) مهندسی صنایع
Optimized pexels charlotte may 5965972 موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور