Skip to content

IRCC درخواست های برنامه آزمایشی مراقبین را برای سال 2024 می پذیرد

IRCC درخواست های برنامه آزمایشی مراقبین را برای سال 2024 می پذیرد

هیئت مهاجرت کانادا درخواست‌ برنامه آزمایشی مراقبین را برای سال ۲۰۲۴ قبول میکند.

هیئت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در 1 ژانویه، برنامه آزمایشی مراقبین برای سال 2024 را امتحان و شروع به پذیرش درخواست‌های دو نفره می‌کند. برنامه‌های آزمایشی مراقبت : خلبان ارائه‌دهنده مراقبت از کودکان در خانه و خلبان کارگر پشتیبانی در خانه. این برنامه ها مخصوصاً برای متقاضیانی است که تجربه کاری در زمینه مراقبت دارند. هر دو برنامه آزمایشی در سال 2019 راه‌اندازی شدند و قرار است در 17 ژوئن 2024 منقضی شوند. این برنامه‌ها با نزدیک به 1100 مراقب و اعضای خانواده‌شان در سال 2022 مقیم دائمی شدند.

IRCC به داوطلبان واجد شرایط علاقه مند توصیه می کند که زودتر درخواست دهند. برنامه سال 2023 برای متقاضیان آنلاین در پایلوت ارائه‌دهنده مراقبت از کودک در خانه (1000) در 14 آوریل 2023 به پایان رسید، اگرچه طبق وب‌سایت، هنوز فضاهای باز برای خلبان کارگر پشتیبانی خانگی در سال 2023 وجود دارد.

نیاز به تجربه کاری در سال 2023 نصف شد

در فوریه 2023، اداره مهاجرت کانادا اعلام کرد که شرط تجربه کاری برای مراقبین به نصف کاهش می یابد، یعنی از 24 ماه به 12 ماه کار تمام وقت. انتظار می رفت این تغییر 90 درصد از متقاضیان برنامه های مهاجرت مراقبین را تحت تاثیر قرار دهد. این دپارتمان کار تمام وقت را به عنوان 30 ساعت کار با حقوق در هفته تعریف می کند و تجربه کاری باید در 36 ماه قبل از ارسال درخواست توسط داوطلب ارائه شود. از نظر هیئت مهاجرت کانادا درخواست‌ برنامه آزمایشی مراقبین برای سال 2023 قابل آزمایش نبود. همچنین تجربه کاری که به عنوان متقاضیان دانشجو که بدست آورده اند واجد شرایط نیست.

اینجا برای داوطلبان تجربه کاری لازمه که تحت طبقه‌بندی های شغلی ۴۴۱۱ و ۴۴۱۲ باشن.بر اساس فوانین هیئت مهاجرت کانادا تجربه کاری باید فقط در یکی از این شغل‌ها باشد و نمیتواند ترکیبی از هر دوی آنها باشد.

علاوه بر این، شغل نامزد باید با شرح شغل NOC مطابقت داشته باشد و آنها باید بیشتر وظایف اصلی را انجام دهند. علاوه براین، شغل نامزد باید با توضیحات شغل NOC همخوانی داشته باشد و وظایف اصلی رو بیشتر انجام دهد.

سایر شرایط لازم برای نامزدها در سال 2023 ثابت باقی ماند. برای مثال، آنها باید میتوانستند نشان دهند که :

  • نتایج آزمون زبان که معیار زبان کانادایی (CLB) از 5 را نشان می دهد؛
  • یک سال تحصیلات پس از متوسطه در کانادا یا معادل خارجی آن
  • یک بررسی پذیرش (سلامت، جنایت، و امنیت) را میگذراندند.

مراقبان مقیم موقت

با توجه به اینکه هیئت مهاجرت کانادا درخواست‌ برنامه آزمایشی مراقبین را برای سال ۲۰۲۴ قبول میکند کسانیکه که توی این برنامه‌ها هستن و قرار نیست برای همیشه اقامت دائم بگیرن، باز هم میتونند از طریق یک مجوز کار موقت برای تمدید کارشون درخواست بدن. این برنامه که با اسم TFWP شناخته میشه.

بر اساس قوانین هیئت مهاجرت کانادا برای انجام این کار، کارفرمای آنها ابتدا باید یک ارزیابی موثر برای بازار کار مثبت یا خنثی دریافت کند. (LMIA). LMIA برنامه‌ای است که کارفرما برای سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) ارسال می‌کند تا ثابت کند که نمی‌تواند چیزی پیدا کند. برای مثال یک کانادایی یا مقیم دائم که دارای مهارت های کافی برای پر کردن موقعیت درخواستی است.

LMIA (Labour Market Impact Assessment) یک اسم است که مشابه یه فرم است. این فرم را برای وزارت امور اجتماعی و توسعه کانادا میفرستند تا ثابت کنن که یک کارفرما نمیتواند یه فرد کانادایی یا با اقامت دائم را پیدا کند که بتواند جایگزین مناسبی برای یه شغل خالی باشد.

اگر ESDC تشخیص دهد که استخدام یک تبعه خارجی از طریق TFWP تأثیر مثبت یا هیچ تأثیری بر اقتصاد کانادا نخواهد داشت، کارفرما می تواند آنها را استخدام کند. کارمندان در TFWP دارای مجوز کار بسته هستند، به این معنی که آنها اجازه ندارند برای هیچ کارفرمای دیگری در کانادا کار کنند.

edited new pic موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور
محمدرضا حدیدی مدیریت موسسه مهاجرتی رستاگستر

محمدرضا حدیدی دانش آموخته حقوق بین‌الملل و فارغ التحصیل مهاجرت از تورنتو کانادا و مدیر عامل موسسه رستاگستر دادور آماده ارایه بهترین روند های مهاجرتی با کمترین ریسک ممکن می باشد

برچسب ها : مراقبین

مشاوره رایگان مهاجرتی

برای مشاوره رایگان با کلیک بر روی دکمه فرم مشاوره ، فرم را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم مشاوره رایگان

مشاوره اقامت دائم کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت دائم کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت دائم کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

مشاوره اقامت موقت کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت موقت کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت موقت کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

پربازدیدترین اخبار مهاجرتی