Skip to content

IRCC شرایط ویزای تحصیلی کانادا را برای متقاضیان به روز می کند

IRCC شرایط ویزای تحصیلی کانادا را برای متقاضیان به روز می کند

IRCC شرایط ویزای تحصیلی کانادا را برای متقاضیان به روز می کند

از 01 ژانویه 2024، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) هزینه زندگی را برای شرایط ویزای تحصیلی کانادا تغییر خواهد داد.

بر اساس تحقیقات IRCC، شرایط مالی فعلی با هزینه‌های واقعی زندگی در کانادا متفاوت است و به همین دلیل دانشجویان بین‌المللی به کانادا می‌آیند اما تحت تأثیر هزینه‌های بیشتری قرار می‌گیرند.

به همین منظور، وزیر محترم IRCC، مارک میلر، اعلام کرد که از تاریخ مذکور، هزینه زندگی برای یک متقاضی ویزای تحصیلی مجرد، که شامل شهریه سال اول و هزینه سفر نیز می‌شود، 20635 دلار خواهد بود. این مبلغ بیش از دو برابر هزینه زندگی فعلی، که 10000 دلار است، می باشد.

حقایق سریع

  • از 01 ژانویه 2024، قانون جدید شرایط ویزای تحصیلی کانادا اجرا می شود. برای یک متقاضی ویزای تحصیلی، هزینه تمکن مالی 20,635 دلار خواهد بود.
  • در 7 اکتبر، IRCC سقف ساعات کار در هفته را پس از پایان دوره، به طور موقت لغو کرد. دانش‌آموزان متوسطه تا 31 دسامبر 2023، خارج از دانشگاه کار خواهند کرد. IRCC اکنون در قانون تازه تمدید شده شرایط ویزای تحصیلی کانادا تا 30 آوریل 2024، معافیت از سقف 20 ساعت کار در هفته را ارائه می دهد.
  • همچنین، معیاری که به دانش‌آموزان بین‌المللی اجازه می دهد تا دوره های آنلاین را در هنگام درخواست PGWP محاسبه کنند، تا 01 سپتامبر 2024 تمدید خواهد شد. هیچ تمدید دیگری برای PGWP وجود ندارد. این اقدام دیگر برای دانش‌آموزانی که در تاریخ یا بعد از آن برنامه تحصیلی را شروع می کنند، اعمال نمی شود.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا

چرا شرایط ویزای تحصیلی کانادا تغییر می کند ؟

برنامه بین المللی دانشجویی کانادا با ایجاد تفاوت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، برای جوامع محلی این کشور بهره‌مندی‌های قابل توجهی به ارمغان می‌آورند. اما همچنین، آن‌ها در زندگی در کانادا با چالش‌هایی هم روبرو هستند.

اداره مهاجرت کانادا نیز در حال حاضر، در حال بررسی دقیق هزینه زندگی در کانادا هستند تا دانشجویان بین المللی بتوانند واقعیت هزینه‌های زندگی در کانادا را متوجه شوند.

این فهرست معیارها که می‌تواند به موفقیت‌شان در کانادا کمک کند. همچنین در حال بررسی گزینه‌های مسکن مناسبی هستند تا بتوانند به طور عمده تغییراتی در شرایط ویزای تحصیلی کانادا را که بر اثر آن‌ها دانشجویان بین المللی در مواجهه با وضعیت‌های آسیب پذیر مالی و سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرند، کاهش دهند.

بنابر این شرایط ویزای تحصیلی کانادا، تهیه یک بودجه دقیق برای دانشجویان بین المللی یکی از اولین کارهایی است که آنها باید انجام دهند. این شامل محاسبه هزینه های مختلف مانند مسکن، شهریه، هزینه های زندگی روزمره، مواد غذایی و انتقالات است.

همچنین، بررسی گزینه های مختلف برای کاهش هزینه ها می تواند به آنها کمک کند. مثلا استفاده از تخفیف ها و برنامه های کمک مالی، اشتراک گذاری اتاق یا آپارتمان با دیگر دانشجویان، استفاده از ترابری عمومی به جای ماشین شخصی و خرید مواد غذایی به صورت همکاری با دیگران می تواند هزینه ها را کاهش دهد.

علاوه بر این، دانشجویان بین المللی باید با فرهنگ و روش زندگی محلی آشنا شوند. برخی از چالش ها را شامل می شود برخورد با تفاوت های فرهنگی، زبان و دسترسی به خدمات اساسی مانند بهداشت ، بیمه و خدمات بانکی. برای حل این چالش ها، دانشجویان باید زمان و انرژی لازم را برای یادگیری زبان، شرکت در دوره های آموزشی و مشاوره با مراکز راهنمایی و مشاوره و تبادل تجربیات با دیگر دانشجویان بین المللی صرف کنند.

همچنین، شرکت در فعالیت ها و رویدادهای متنوع جامعه دانشجویی محلی نیز می تواند به آنها در ادغام بهتر با جامعه محلی کمک کند و رابطه های جدیدی برقرار کنند.

در کل، یادگیری در کانادا می تواند تجربه بسیار مفید و لذت بخشی برای دانشجویان بین المللی باشد، اما برای موفقیت و راحتی زندگی در این کشور، آنها باید با چالش ها و تغییرات مختلفی که ممکن است با آنها مواجه شوند آشنا شوند و راه حل های مناسب را برای آنها پیدا کنند.

با علاقه روزافزون دانشجویان بین المللی از سراسر جهان به کانادا، IRCC همچنان به تعیین سطح بالاتر و تغییر شرایط ویزای تحصیلی کانادا ادامه می دهد.

منبع : www.cictimes.com
edited new pic موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور
محمدرضا حدیدی مدیریت موسسه مهاجرتی رستاگستر

محمدرضا حدیدی دانش آموخته حقوق بین‌الملل و فارغ التحصیل مهاجرت از تورنتو کانادا و مدیر عامل موسسه رستاگستر دادور آماده ارایه بهترین روند های مهاجرتی با کمترین ریسک ممکن می باشد

مشاوره رایگان مهاجرتی

برای مشاوره رایگان با کلیک بر روی دکمه فرم مشاوره ، فرم را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم مشاوره رایگان

مشاوره اقامت دائم کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت دائم کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت دائم کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

مشاوره اقامت موقت کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت موقت کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت موقت کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

پربازدیدترین اخبار مهاجرتی