Skip to content

مهاجرت از طریق پذیرش شغلی

job_offer_sq

پذیرش شغلی Job Offer

به طور کلی کارگران خارجی که قصد ورود و کار در کانادا را دارند، باید ویزای کار بگیرند .اخذ مجوز کار از کارفرمای کانادایی، فرآیندی چند مرحله ایی است که طی آن متقاضی باید سوابق و قابلیت های تخصصی و تحصیلی خود را در قالب رزومه به کارفرما اعلام نماید.

پذیرش های شغلی با توجه به شرایط متقاضی از یک سو و نیاز کارفرما از سوی دیگر، می تواند با سرعت یا با تأخیر صورت پذیرد . هر سال بین 280 تا 310 هزار نفر کارگر ماهر یا نیمه ماهر خارجی در پروژه های مختلف در کانادا جذب و به کارگیری می شوند.

پذیرش از سوی کارفرمایان در صورتی پذیرفته می شوند که یک نامه ی ارزیابی و تاییدیه (LMIA) از سازمان ESDC داشته باشید که نشان دهد فردی در داخل کانادا در صف انتظار برای شغل مربوطه نمیباشد و این به این معنا خواهد بود که پذیرش این نیروی جدید، تاثیر منفی بر کارگران کانادایی نخواهد داشت و بازار کار آنان را دچار اختلال یا بحران نخواهد کرد. در مواردی نیز نیازی به LMIA  نمی باشد که این موارد معمولا در منطقی اعمال میگردد که نیاز فوری و شدید به نیروی کار میباشد و مراجع قانونی در کانادا او را تایید کرده باشند. در مشاغلی که نیاز به LMIA  می باشد، کارفرمای کانادایی ملزم میباشد که نامه ی تایید LMIA  را به نامه ی پذیرش شغلی خود الصاق و به متقاضی ارسال نماید.

معمولا اجازه ی کار موقت در زمان ورود متقاضی کار به خاک کانادا و توسط  CBSA صادر میشود و این مجوز به کارگر خارجی اجازه میدهد که برای کارفرمای مشخص کار کند. که معمولا این کارفرما، کسی است که نامه ی پذیرش را صادر و در عین حال موفق به اخذ LMIA  گردیده باشد.

کار در کانادا میتواند زمینه اقامت دائم را برای کارگار خارجی بوجود بیاورد به طوری که پس از دوره کاری که میتواند از یک هفته تا چند سال باشد، کارگر خارجی میتواند با استفاده از ” سابقه ی کار کانادایی” CEC  (Canadian experience class)  امتیاز خود را در برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر و از طریق اکسپرس انتری تا 600 امتیاز افزایش دهد که در این صورت بطور” قطع ” مورد پذیرش برنامه جذب نیروی ماهر فدرال و یا استانی قرار خواهد گرفت. به صورت نرمال و مطابق قوانین اداره مهاجرت، کارگر مشغول به کار در کانادا، در صورتی که اقامت دائم (PR) خود را نگرفته باشد برای تعویض کار یا کارفرمای خود یا تغییر موقعیت جغرافیای خود باید دوباره از کارفرمای دیگری پذیرش و نهایتا اجازه کار جدید اخذ نماید.

شرایط متقاضیان جویای کار

افرادی که متقاضی کار در کانادا هستند باید در یکی از زمینه های مورد نیاز در پروژه های کانادا تخصص و مهارت را داشته باشند، در حال حاضر افرادی که در زمینه ی کابینت سازی، نقاشی ساختمان، لوله کشی و کارهای برقی مهارت دارند شانس بیشتری برای پذیرش کاری خواهند داشت. لازم است متقاضیان دارای مدرک زبان ایلتس 4.5 یا 5 باشند. در زمان ورود به خاک کانادا، مطابق قوانین اداره مهاجرت کانادا، کارگران خارجی باید مبلغ 3 تا 4 هزار دلار به عنوان تمکن مالی داشته باشند.

مدارک مورد نیاز:

متقاضیان کار در کانادا باید مدارک و شرایط ذیل را دارا باشند.

دارا بودن مدرک زبان ایلتس 4.5 یا 5 (بسته به نوع کار )

دارا بودن مدرک فنی و حرفه ایی در زمینه کار مورد نظر

ارائه آخرین مدرک تحصیلی

ارائه سایر مدارک مورد درخواست

هزینه های مربوط به پذیرش شغلی – JOB OFFER

_ هزینه مربوط به پذیرش شغلی در کانادا بسته به نوع شغل و در آمد مربوطه، متفاوت خواهد بود، مشاغل در کانادا بر اساس NOC طبقه بندی می شوند. این طبقه بندی شامل NOC (O-A-B-C-D) خواهد بود.

_ 00 NOC  : شامل مشاغل مدیریتی و ستادی

_ A,B NOC : شامل مشاغل مهندسی

_ C,D NOC : شامل مشاغل تکنسینی و فنی و نیمه ماهر خواهد بود.

_ هزینه های اخذ پذیرش کاری در NOC شغلی می تواند از 15000 دلار تا 25000 دلار متغییر باشد.

پرسش های متداول

چه کسانی می توانند در برنامه های پذیرش شغلی (Job Offer ) کانادا شرکت کنند ؟

در  حال حاضر افرادی که مهارت و تخصصی در زمینه های کابینت سازی _ نجاری _ لوله کشی _ نقاشی ساختمان و کار های برقی سر رشته داشته باشند، در صورت تنظیم رزومه کاری درست و ارائه مدارک فنی و حرفه ای لازم بیشترین شانس را برای پذیرش دارند.

آیا با اخذ موافقت کاری از کافرمای کانادائی، من اقامت دائم می گیرم ؟

ویزای کاری در کانادا، ویزایی موقت می باشد، ولی در صورتی که مطابق قرارداد با کارفرمای کانادائی کار خود را به اتمام برسانید، قادر خواهید بود از طریق برنامه ی  ” تجربۀ کار کانادائی “ اقامت دائم خود را ( PR ) را کسب نمائید.

آیا تحصیلات شرط اصلی گرفتن کار در کاناداست ؟

داشتن تخصص و مهارت فنی و تجربۀ کاری مرتبط، داشتن مدرک زبان آیلتس 4.5 یا 5 و نیز سن مناسب، از شروط اصلی پذیرش شغلی توسط کارفرمایان کانادائی خواهد بود.

قرارداد های کاری در کانادا معمولا چند ساله است ؟

این قرارداد ها می تواند از 1 هفته تا چند سال باشد.

آیا اگر پذیرش کاری بگیرم، میتوانم خانواده ام را با خود به کانادا ببرم ؟

بله شما می تونید کلیۀ اعضاء خانواده خود را به کانادا ببرید و همسر شما نیز می تواند مجوز کار در کانادا داشته باشد.

آیا تحصیلات فرزندان رایگان خواهد بود ؟

بله تحصیلات فرزندان شما رایگان خواهد بود.

edited new pic موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور
محمدرضا حدیدی مدیریت موسسه مهاجرتی رستاگستر

محمدرضا حدیدی دانش آموخته حقوق بین‌الملل و فارغ التحصیل مهاجرت از تورنتو کانادا و مدیر عامل موسسه رستاگستر دادور آماده ارایه بهترین روند های مهاجرتی با کمترین ریسک ممکن می باشد

مشاوره رایگان مهاجرتی

برای مشاوره رایگان با کلیک بر روی دکمه فرم مشاوره ، فرم را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم مشاوره رایگان

مشاوره اقامت دائم کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت دائم کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت دائم کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

مشاوره اقامت موقت کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت موقت کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت موقت کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

پربازدیدترین اخبار مهاجرتی