Skip to content

آخرین تغییرات قانون ارائه اطلاعات بیومتریک

Recent changes to the Canadian Biometric Information Act_sq

حدود 58 مرکز دریافت اطلاعات بیومتریک در سراسر کانادا برای دریافت اطلاعات بیومتریک مهاجران بین المللی در دسترس متقاضیان قرار گرفت و از سوم دسامبر 2018 بجز کسانی که معاف هستند، فقط متقاضیانی میتوانند وارد کانادا شوند که اطلاعات بیومتریک خود که شامل اثر انگشت و عکس میشود را به این مراکز ارسال نمایند. ارسال اطلاعات بیومتریک برای کسانی که متقاضی اخذ اقامت کانادا از طریق گروه های ذیل هستند الزامی میباشد:

متقاضیان مجوز کار (همه شاخه ها)

متقاضیان ویزای تحصیلی (همه شاخه ها)

متقاضیان ویزای توریستی (همه شاخه ها)

متقاضیان اخذ اقامت دائم (همه شاخه ها)

همچنین ثبت اطلاعات بیومتریک برای کسانی که قبلا این اطلاعات را ثبت نکرده اند اما قصد تمدید مجوز کار و ویزای خود را دارند نیز اجباری میباشد. برای دریافت آدرس مراکز ثبت اطلاعات بیومتریک به سایت سازمان امور مهاجران، پناهندگان، و شهروندان مراجعه فرمایید.

وزیر مهاجرت کانادا در بیانه ای اعلام داشت که هدف از درج برنامه ثبت اطلاعات بیومتریک، افزودن راندمان و تمامیت سیستم سازمان مهاجرت کانادا میباشد. همچنین وی افزود استفاده از اثر انگشت و عکس اشخاص، قابل اعتمادترین روش برای شناسایی هویت اشخاص می باشد و در بیش از 70 کشور دنیا از این روش استفاده می کنند.

ثبت اطلاعات بیومتریک برای چه کسانی الزامی میباشد؟

کانادا از 31 دسامبر 2018 جمع آوری اطلاعات بیومتریک برای متقاضیان خارجی که قصد اقامت دائم یا موقت کانادا را دارند، اجباری خواهد بود. همچنین سازمان مهاجرت کانادا برای متقاضیان ابزار آنلاینی را در نظر گرفته اند که این ابزار با دریافت اطلاعات متقاضی به وی اعلام مینماید که ارائه اطلاعات بیومتریک برای او الزامی میباشد یا خیر. افراد بین 14 تا 79 سالی که متقاضی اقامت دائم و یا موقت کانادا در تمامی شاخه های اقتصادی، کاری،  تحصیلی و پناهندگی میباشند، باید اطلاعات بیومتریک خود را ثبت نمایند. این قانون حتی مشمول تمام کسانی که در گذشته متقاضی اقامت دائم ویا موقت کانادا بوده اند (در تمامی شاخه های ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای اقتصادی، و پناهندگی) و اطلاعات بیومتریک خود را ثبت کرده اند نیز خواهد شد. و فقط برای کسانی که شهروندی و یا اقانت دائم کانادا را دارا هستند الزامی نمیباشد.

مراحل ثبت اطلاعات بیومتریک

اگر ثبت اطلاعات بیومتریک برای متقاضی الزامی باشد برای ارائه اثر انگشت و عکس باید ازسازمان ثبت اطلاعات بیومتریک وقت قبلی دریافت نماید پس از تعیین وقت متقاضیان نامه ایی از سازمان ثبت اطلاعات بیومتریک (BIL) دریافت خواهند کرد، این نامه شامل آدرس مراکز ثبت اطلاعات بیومتریک نیز میباشد. متقاضیان 30 روز فرصت خواهند داشت تا برای شروع پروسه، اطلاعات بیومتریک خود را به همراه نامه (BIL) به یکی از این مراکز تحویل دهند. متقاضیانی که در خارج از خاک کانادا هستند میتوانند اطلاعات بیومتریک خود را به  یکی از مراکز معتبر درخواست ویزا (VAC) در تمامی کشورها ارائه دهند.

edited new pic موسسه مهاجرتی رستاگستر دادور
محمدرضا حدیدی مدیریت موسسه مهاجرتی رستاگستر

محمدرضا حدیدی دانش آموخته حقوق بین‌الملل و فارغ التحصیل مهاجرت از تورنتو کانادا و مدیر عامل موسسه رستاگستر دادور آماده ارایه بهترین روند های مهاجرتی با کمترین ریسک ممکن می باشد

مشاوره رایگان مهاجرتی

برای مشاوره رایگان با کلیک بر روی دکمه فرم مشاوره ، فرم را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم مشاوره رایگان

مشاوره اقامت دائم کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت دائم کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت دائم کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

مشاوره اقامت موقت کانادا

برای مشاوره اخذ اقامت موقت کانادا، فرم مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

فرم مشاوره اقامت موقت کانادا

جهت انتقال به صفحه و تکمیل فرم روی دکمه زیر کلیک نمایید
فرم اقامت دائم

پربازدیدترین اخبار مهاجرتی